Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

San Benedetto del Tronto - dovolená v centru italské Palmové riviéry

Palmová riviéra, jedna z nejoblíbenějších destinací v celé Itálii, leží na pobřeží Jaderského moře. Nachází se ve střední Itálii v kraji Marche a tvoří ji např. letoviska Grottammare a San Benedetto del Tronto, které je jejím hlavním centrem. Letní pobyty na Palmové riviéře nabízí CK APC.

Palmová riviéra je lemována dlouhými písečnými plážemi obklopenými azurovým mořem. Jde o krásnou přírodní oblast s bohatou vegetací, s krásnými oleandry a až osmi tisíci palmami. Proto patří k nejvyhledávanějším místům pro strávení nádherné dovolené u moře.


Foto: San Benedetto del Tronto - pláž

San Benedetto del Tronto

Město, které se nachází se ve střední Itálii na rozhraní krajů Marche a Abruzzo, bylo založeno v 9. stol. před Kristem. Pro San Benedetto del Tronto jsou charakteristické palmy, které mu dodávají tropický ráz. Místní pláž je 5 km dlouhá, písečná, více než 50 m široká, udržovaná a velmi vhodná pro děti. Podél pláže je asi 4 km dlouhá promenáda lemovaná palmami, s vyznačenou stezkou pro cyklisty, milovníky kolečkových bruslí či joggingu. Ve středisku jsou antukové tenisové kurty, krytý i otevřený plavecký bazén, atletický a fotbalový stadion, půjčovna kol, stadion pro kolečkové brusle, hřiště na pétanque a několik dětských hřišť. K dispozici je samozřejmě řada restaurací, kaváren, barů, obchodů a supermarketů.


Foto: San Benedetto del Tronto - město

Grottammare

Perla Jadranu je už více než tři století proslulá nejen svou působivou atmosférou klidu a radosti, ale také díky velkému množství historických a kulturních památek, o které se pečlivě stará jako o poklad. Pohostinnost, pozorná péče o architektonický majetek, model harmonického růstu a zároveň respekt vůči přírodě a moři, to vše přispělo k tomu, že Grottammare dostalo významná ocenění, např. "Bandiera Blu d'Europa".


Foto: Grottammare

Monteprandone 

Menší malebné městečko s cca 11 tisíci obyvateli ležící 5 km západně od letoviska San Benedetto del Tronto. Bylo postaveno na kopci ve výšce 280 m.n.m a nabízí nádherný panoramatický výhled na Jaderské moře a okolní hory. Centrum si dodnes zachovalo svůj tradiční historický vzhled - je obklopeno zeleným borovicovým lesem, starobylými zdmi a nedotčenými silnicemi. Přírodní scenérie kopců okolo Monteprandone nabízí pohled na bohaté vinice, z jejichž hroznů se vyrábějí kvalitní vína značek “Rosso Piceno Superiore“ a “Falerio dei Colli Ascolani“. Tato oblast nabízí jednoduché a dobré potraviny jako jsou např. šunka, uzené maso, salám, kuřecí játra s míchanými vejci, ovčí sýr, králík, jehněčí kotletky apod.


Foto: Monteprandone

Letní pobyty na Palmové riviéře organizuje CK APC.

- PR článek -

CK APC 
Václavské nám. 144 
261 01  Příbram II  
Tel.: 318 630 730

apc@apc-ck.cz 
www.mojeprazdniny.cz 
www.apc-ck.cz

Článek byl zobrazen 3 689 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA