Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

San Benedetto del Tronto - dovolená v centru italské Palmové riviéry

Palmová riviéra, jedna z nejoblíbenějších destinací v celé Itálii, leží na pobřeží Jaderského moře. Nachází se ve střední Itálii v kraji Marche a tvoří ji např. letoviska Grottammare a San Benedetto del Tronto, které je jejím hlavním centrem. Letní pobyty na Palmové riviéře nabízí CK APC.

Palmová riviéra je lemována dlouhými písečnými plážemi obklopenými azurovým mořem. Jde o krásnou přírodní oblast s bohatou vegetací, s krásnými oleandry a až osmi tisíci palmami. Proto patří k nejvyhledávanějším místům pro strávení nádherné dovolené u moře.


Foto: San Benedetto del Tronto - pláž

San Benedetto del Tronto

Město, které se nachází se ve střední Itálii na rozhraní krajů Marche a Abruzzo, bylo založeno v 9. stol. před Kristem. Pro San Benedetto del Tronto jsou charakteristické palmy, které mu dodávají tropický ráz. Místní pláž je 5 km dlouhá, písečná, více než 50 m široká, udržovaná a velmi vhodná pro děti. Podél pláže je asi 4 km dlouhá promenáda lemovaná palmami, s vyznačenou stezkou pro cyklisty, milovníky kolečkových bruslí či joggingu. Ve středisku jsou antukové tenisové kurty, krytý i otevřený plavecký bazén, atletický a fotbalový stadion, půjčovna kol, stadion pro kolečkové brusle, hřiště na pétanque a několik dětských hřišť. K dispozici je samozřejmě řada restaurací, kaváren, barů, obchodů a supermarketů.


Foto: San Benedetto del Tronto - město

Grottammare

Perla Jadranu je už více než tři století proslulá nejen svou působivou atmosférou klidu a radosti, ale také díky velkému množství historických a kulturních památek, o které se pečlivě stará jako o poklad. Pohostinnost, pozorná péče o architektonický majetek, model harmonického růstu a zároveň respekt vůči přírodě a moři, to vše přispělo k tomu, že Grottammare dostalo významná ocenění, např. "Bandiera Blu d'Europa".


Foto: Grottammare

Monteprandone 

Menší malebné městečko s cca 11 tisíci obyvateli ležící 5 km západně od letoviska San Benedetto del Tronto. Bylo postaveno na kopci ve výšce 280 m.n.m a nabízí nádherný panoramatický výhled na Jaderské moře a okolní hory. Centrum si dodnes zachovalo svůj tradiční historický vzhled - je obklopeno zeleným borovicovým lesem, starobylými zdmi a nedotčenými silnicemi. Přírodní scenérie kopců okolo Monteprandone nabízí pohled na bohaté vinice, z jejichž hroznů se vyrábějí kvalitní vína značek “Rosso Piceno Superiore“ a “Falerio dei Colli Ascolani“. Tato oblast nabízí jednoduché a dobré potraviny jako jsou např. šunka, uzené maso, salám, kuřecí játra s míchanými vejci, ovčí sýr, králík, jehněčí kotletky apod.


Foto: Monteprandone

Letní pobyty na Palmové riviéře organizuje CK APC.

- PR článek -

CK APC 
Václavské nám. 144 
261 01  Příbram II  
Tel.: 318 630 730

apc@apc-ck.cz 
www.mojeprazdniny.cz 
www.apc-ck.cz

Článek byl zobrazen 4 185 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA