Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Sappada – (pre)destinace pro lyžaře jako stvořená

Oslava nového roku v malebné, zasněžené horské krajině je vlastně takovým evergreenem. Od nepaměti se silvestr jezdil slavit do hor. Ovšem kapacita českých „kopečků“ bývá naplněna pomalu od května. Naštěstí nový rok začíná všude stejně, i v italském středisku Sappada.

Malý geografický exkurz

Malé lyžařské středisko Sappada se nachází na pomezí italsko-rakouských hranic. Jen kvůli složité horské infrastruktuře dorazíte k nejbližšímu přechodu s Rakouskem za hodinu, vzdušnou čarou je hraniční čára pouhých deset kilometrů. Pro výlet do velkých měst (Bolzano nebo Benátky) musíte absolvovat cirka 160km cestu.

Obec Sappada leží v nadmořské výšce 1500 m, na pomezí třítisícovek Monte Peralba a Monte Coglians. Nad vesničkou pramení řeka Piava, která je nezpochybnitelně spjatá s první světovou válkou. Na Piavě bojovaly jednotky československých legionářů, ale i známý americký novinář a spisovatel Ernest Hemingway.

Na hony vzdálené. Všemu

Pokud hodláte strávit zimní dovolenou právě v Sappadě, vezte, že se chystáte do kraje s nezmapovanou historií, alespoň ne v písemné podobě. Legendy předávané z kolene na koleno tvrdí, že se na tomto místě kolem roku 1000 usadili uprchlíci z nedalekého, dnes rakouského městečka Innervilgraten.

Právě u nich má původ místní dialekt, který zní občas jako němčina, místy jako italština, někdy jako směs obojího. 

Vesnice, nebo spíše osada, vždy žila tak nějak bokem od všeobecného dění a dobrovolně si držela svou separatistickou notu. Až do roku 1852, kdy ji vyšší územně správní celek - provincie Belluno.

Lyžařům vstup nařízen!

Silvio Fauner – běžkařská legenda devadesátých let. Pietro Piller Cotrer – dvojnásobný olympijský vítěz z Turína 2006. Filippo a Giacomo Kratterovi – sourozenci střední generace evropské snowboardingové špičky. Ti všichni se narodili v Sappadě nebo jejím blízkém okolí. Závodění na sněhu mají zkrátka v krvi.

5 lanovek a 10 vleků, které vám dovolí zbrázdit 15 sjezdovek o celkové délce 22 km při převýšení více než 400 metrů, k lyžařské kariéře přímo předurčují. Na druhou stranu, každý návštěvník od začátečníka po poloprofesionála si najde svah podle svých schopností a dovedností.
Když k tomu přičtete dalších 25 kilometrů běžkařských tratí a parádní zábavní snowpark pro děti

Nevelandia, nedá se říct nic jiného, než že kraj v okolí Sappady je pro lyžaře zemí zaslíbenou.

- PR článek -

Článek byl zobrazen 2 046 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA