Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Slavné sjezdovky Jižního Tyrolska

Jižní Tyrolsko, region na severu Itálie, se může chlubit jedněmi z nejlepších sjezdovek. Proto se tu také konají závody světového poháru. Které sjezdovky nesmí lyžaři v Jižním Tyrolsku vynechat?

Saslong ve Val Gardeně

Sjezdovka Saslong ve Val Gardeně je dlouhá3446 metrů, vede pod monumentální skalní stěnou Saslong a poslední víkend před Vánocemi se zde pravidelně jedou závody světového poháru (v pátek v Super G,v sobotu sjezd). Zejména sobotní sjezd je považován kvůli své kulise a náročnosti za jeden z nejkrásnějších a nejsledovanějších závodů sezony. Ve slavných velbloudích hrbech zhruba v půlce sjezdovky sjezdaři létají až do vzdálenosti sedmdesátmetrů. Pravidlem je slunečné počasí, davy fanoušků s kravskými zvonci a esa alpského lyžování usazená po závodech pod sjezdovkou na après-ski. Lyžaři zdolávají 839metrové převýšení s průměrným sklonem 24,5 procenta.
www.saslong.org, www.skiworldcup.it

Saslong

Gran Risa v Alta Badii

Z Val Gardeny se poslední adventní neděli světový pohár přesouvá do sousední Alta Badie na trať Gran Risa. Je dlouhá 1225 metrů, má převýšení 448 metrů a v nejprudším místě padá pod 53 procentním sklonem. O poslední adventní neděli se zde jezdí obří slalom, který je považován za jeden z nejtěžších. V pondělí večer se pak závodníci utkají na stejné trati v paralelním slalomu. Ted Ligety, Mark Girardelli, Bode Miller, Marcel Hirscher, Alberto Tomba – ti všichni mají doma zlato z této sjezdovky. Podpořit závodníky sem přijíždějí tisíce fanoušků.
www.altabadia.org/en/winter-holidays/winter-activites-holiday-tips/fis-skiworld-cup.html

Alta Badia

Val Gardena: Na sjezdovkách Mistrovství světa v lyžování 1970

Před 48 lety se ve Val Gardeně konalo mistrovství světa. Bodovali zde například slavní závodníci Bernhard Russi nebo Karl Schranz. Závodilo se celkem na čtyřech sjezdovkách. Ženy jely sjezd na sjezdovce Cir v oblasti Danterceppies nad městečkem Selva Gardena (délka 2750 metrů, převýšení je 675 metrů a průměrný sklon 27,76 %). Mužský sjezd startoval v oblasti Ciampinoi na sjezdovce číslo 3 nad Selva Gardenou (délka 3,750 m, převýšení: 830 m, sklon: 24,95%). Slalom se jel na dnes už neexistující sjezdovce Ronc v St. Ulrichu/Ortisei. Obří slalom (muži i ženy) se konal na trati Bravo nad S. Cristinou (délka 1980 m, převýšení: 420 m, průměrný sklon: 27%).
www.valgardena.it/en/ski-snowboard/slopes-lifts/ski-trips/

Val Gardena

Erta na Kronplatzu

Před dvěma lety se do ženského cirkusu světového poháru zařadil i lednový obří slalom, který se jede na sjezdovce Erta na Kronplatzu. Název Erta znamená v místním jazyce, ladinštině, „prudký“, což domovská trať úspěšných italských závodníků Manuely a Manfreda Mölggových rozhodně je. Začíná v nadmořské výšce 1605 m, je dlouhá 1325 metrů a zdolává převýšení 405 metrů.
www.kronplatz.com/en/kronplatz/experience/top-events/skiworldcup-kronplatz

Kronplatz

Haunold v Innichenu/San Candido

Středisko Haunold/Baranci v Innichenu není příliš velké, jeho stejnojmenná hlavní sjezdovka se ale pyšní 500metrovým převýšením. Každý rok v prosinci zde startuje světový pohár ve skikrosu, který  v minulosti několikrát vyhrál Čech Tomáš Kraus. Trať je dlouhá 1070 metrů a skládá se z 25 částí. Připravovat ji začínají 10 dnů před závodem a spotřebují na ni 50 000 m3 sněhu. Skikrosová trať tu ovšem není na stálo. Po závodech dostává sjezdovka svůj původní tvar. V Innichenu sídlí slavné špekařství Senfter, závodníci si pochvalují, že jejich špek bývá součástí výhry.
www.drei-zinnen.info/en/san-candido/san-candido/experiencing-san-candido/familyadventure-mountain-baranci.html

Další informace o Jižním Tyrolsku najdete zde:
www.suedtirol.info/cs
www.facebook.com/jiznityrolsko
www.instagram.com/suedtirol

Článek byl zobrazen 4 367 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA