Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Bormio - lyžařské středisko

V italské Alta Valtellině najdete ta nejlepší lyžařská střediska. Mezi ně rozhodně patří i Bormio, které se proslavilo zejména pořádáním závodů Světového poháru v alpském lyžování v letech 1985 a 2005. Rozkládá se v nejsevernějším cípu Lombardie a je třetím nejvýše položeným lyžařským střediskem v Itálii.

V blízkosti lyžařského areálu se na jihu průsmyku Passo Stelvio (2757 m), samozřejmě nachází městečko Bormio, které je skvělou základnou pro všechny lyžařské nadšence. Jde o starobylé město s bohatou historií, které v dávných dobách fungovalo jako důležitá zastávka při cestách z Rakouska – Uherska na jih do italské Lombardie. Pyšnit se dnes může množstvím zajímavých architektonických památek a také řadou muzeí. Bormio je možné rozdělit na dvě části - staré město, jehož historické jádro je protkáno úzkými dlážděnými uličkami lemovanými paláci a nové město, tvořené hotely a apartmány. Zdejší termální lázně, restaurace, bary, kluby a kina poskytují zábavu a odpočinek jejich hostům.

Bormio

Nové Bormio vyrostlo o něco výše, než jeho stará část a je tak napojeno na lyžařský areál. Z údolí se do tohoto hotelového městečka dostanete visutou kabinkovou lanovkou, která pokračuje dále až na vrchol. Lyžařský areál Bormio se rozkládá v nadmořské výšce od 1225 do 3012 metrů a nabízí úžasné lyžování na severozápadních svazích hory Cima Bianca. Celkově zde na lyžaře čeká 50 km sjezdovek nejrůznějších náročností a délek. Přímo z vrcholu Cima Bianca mohou ti odvážnější a zkušenější jezdci podniknout 10 kilometrový sjezd s převýšením neuvěřitelných 1800 metrů! Méně zdatní si pak mohou vychutnávat pohodové lyžování na plošších svazích v nižších partiích, ostřejší sklon nastává až od nadmořské výšky 2600 metrů. Milovníci obřích carvingových oblouků pak budou jistě nadšeni ze závodní trasy Bimbi al Sole. V Bormiu můžete zkrátka kombinovat sjezdovky podle vašich dovedností nebo aktuální nálady.

Bormio

Bormio je společně s Valdidentrem součástí velkého lyžařského areálu San Colombano, který tak návštěvníkům nabízí lyžování na 81 km sjezdových tratích. Převažují mezi nimi středně těžké, ale najdete zde také snadné modré sjezdovky a asi 5 náročných černých. Přepravu lyžařů zajišťuje 13 vleků, 3 kabinkové a 12 sedačkových lanovek s přepravní kapacitou 32 000 osob za hodinu. Přímo ve Valdidentru je tak 31 km sjezdovek rozkládajících se na svazích kopce Corno di San Colombano. Pokud by vám přesto sjezdovky v Bormiu a nedalekém Valdidentru nestačily, můžete se v rámci jednoho skipasu 4 Valley skipas - Alta Valtellina vydat ještě do některého z dalších středisek (Livigno, Santa Caterina a další) v rozlehlé oblasti Alta Valtellina. Z Bormia to není daleko (cca 20 km) ani do letního ledovcového areálu Passo Stelvia.

Bormio

Kromě klasického lyžování nabízí Bormio a jeho okolí spoustu možností freeridového lyžování, snowboardingu na sjezdovkách i mimo ně a mnohé skialpinistické lahůdky. Běžkaři budou potěšeni cca 40 kilometry pěkných a pravidelně upravovaných běžeckých tratí. V Bormiu a Valdidentru si přijdou na své rovněž snowboardisté, pro ně tam byl vystavěn moderní snowpark vybavený nejrůznějšími překážkami a atrakcemi.

Odpočinek po náročném, sportovně laděném dni nabízí krytý bazén, termální jezírko se 40°C vodou, wellness centrum se saunou, párou a masážemi. Kdo by přeci jen chtěl ještě sportovat, může si v bormijském sportovním centru zahrát squash, badminton nebo tenis. Příjemný večer je pak možné strávit v kině, na diskotéce nebo v některém z místních barů. Milovníky nakupování potěší obchůdky s nejrůznějším zbožím, malé děti zase řada atrakcí, která je pro ně v Bormiu připravená.

- jap -

Další články z Itálie:
Val di Sole - lyžování v Itálii
Livigno - skvělé lyžování v Itálii

Passo Tonale – lyžování na ledovci
Údolí Eisacktal ožívá především v zimě

Článek byl zobrazen 10 658 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA