Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Údolí Eisacktal ožívá především v zimě

Italské Dolomity jsou obrovské a skýtají pro své návštěvníky mnoho zajímavého. Zvláště v zimních měsících je v údolí Eisacktal, vinoucího se na jih od Brennerského průsmyku směrem k Bolzanu, opravdu rušno.

Nachází se v něm totiž lyžařská střediska Plose, Gitschberg a Jochtal. Rozkládají se nedaleko známých italských lyžařských center, právě proto si zde můžete v klidu a příjemně zalyžovat, bez zbytečného shonu a spěchu.

Pro lyžaře i běžkaře ideální podmínky

V údolí Eisacktal nabízejí jmenovaná tři lyžařská střediska opravdové sportovní vyžití. Hlavní sezóna tu startuje v prosinci a končí v dubnu. Na návštěvníky zde čeká okolo 85 kilometrů sjezdovek a 300 kilometrů běžeckých tras. V areálech naleznete celkem 19 lyžařských vleků, 9 lanovek a 3 kabinkové lanovky. Vleky zvládnou za hodinu přepravit na 30 tisíc lyžařů. V současnosti pořádá do těchto míst zájezdy řada českých cestovek. Ceny se pohybují okolo 8 tisíc korun, zaplatit ale můžete i mnohonásobně více. Ubytování většinou poskytují ověřené hotely nebo rodinné penziony.


Autor: Alex

Nejlepší sjezdovka v Dolomitech měří 9 kilometrů

V této části Dolomitů jsou skipasy rozdělené podle oblasti sjezdování. Skipas Valle Isarco platí i pro střediska Plose, Gitschberg a Jochtal. Za denní permanentku zaplatíte 30 Euro, šestidenní vás vyjde na 194 Eur v hlavní sezóně. Samozjřemostí jsou místní skibusy, které jezdí v pravidelných linkách a z Eisacktalu jezdí i do ostatních nejbližších center. Ve všech třech areálech si přijdou na své různé druhy lyžařů. Začátečníci i pokročilí zde mají dveře dokořán. Rozmanité druhy sjezdovek jim to rády umožní.

Mezi lyžařy je nejnavštěvovanější a nejoblíbenější skicentrum Plose se svými perfektními bezlesými carvingovými svahy. Rozkládá se na horách Mont Telegrafo a Mont Fana. Lahůdkou celé oblasti je 9 kilometrů dlouhá černá sjezdovka Trametsch – jedna z nejlepších v celých Dolomitech. Pokud budete chtít okusit všechny sjezdovky z tohoto areálu, zabere vám to hodně času a cestování. Samozřejmostí je i řada kvalitních restaurací. Jedna z nejhezčích je na vrcholu hory M. Telegrafo, z níž je krásný výhled na celé Dolomity.

Malé středisko pro zkušenější

Skiareál Gitschberg se řadí mezi ty menší. Rozhodně mu to ale neubírá na kvalitě poskytovaných služeb a především sjezdovek. Svými podmínkami a prudšími sjezdovkami je určen spíše pro pokročilejší lyžaře. Od parkoviště v obci Meransen vás do 2/3 kopce vyveze kabinková lanovka, dále na vrchol pak vedou sedačkové. Na centrální širokou sjezdovku, odkud je opět krásný výhled do okolí, navazují menší tratě, sbíhající se k lanovce. I zde nabízí návštěvníkům občerstvení řada restaurací. Jídlo zde pořídíte mezi 5 - 15 Eury a pivo za 3 Eura. Právě Gitschberg by měl být v příštích letech přímo propojen s dalším lyžařským střediskem Jochtal.

Neopomeňte návštěvu Brixenu!

Při cestě do těchto končin nezapomeňte navštívit jedno ze zvučných měst, které zasáhlo i do české historie nuceným pobytem novináře Karla Havlíčka Borovského. Středověké centrum Brixenu s Pizza del Duomo je opravdu překrásné. Dále zde stojí na poznání biskupský palác s Museo Diocesano a mnoha dalšími zajímavostmi.

Ať už se tedy vydáte do údolí Eisacktal za lyžemi nebo poznáním, oboje bude stát za to.

- red -

Další články, které mimo jiné na stránkách o Itálii najdete, jsou:
Lago di Como – vnitrozemské moře Itálie
Ukrytá krása Perugie
Cinque Terre
Costiera Amalfitana
Národní park Cilento – ráj milovníků moře a přírody

Článek byl zobrazen 4 796 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA