Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Camogli

Camogli je malebné rybářské městečko nacházející se na nádherném pobřežním pásu zvaném "Riviera Levante", která je lemovaná převážně oblázkovými plážemi s průzračným mořem. Rybářský přístav Camogli je zajímavé místo na kraji poloostrova Portofino, s dobrým podnebím, vzdálený asi 23 km od Janova.

Ve městě Camogli naleznete mnoho restaurací, kde můžete ochutnávat pravé italské speciality. Příkrými uličkami vystoupáte až na jižní výběžek, kde stojí nádherný středověký hrad Castello della Dragonara, kde můžete spatřit akvárium Acquario Tirrenico s mořskými živočichy. Dodnes si Camogli dokázalo zachovat svůj šarm díky oprýskaným podloubím a turisty láká svou malebností i příjemnou atmosférou.

Z Camogli vyjíždějí trajekty k letoviskům, jakými jsou např. Portofino, Recca nebo Janov. Camogli v roce 1884 navštívil například i spisovatel Charles Dickens, v té době však bylo Camogli drsné přístavní město, jehož charakter se postupně měnil. Přístav Camogli, který si dokázal zachovat svůj původní ráz, je dosud pro svou panoramatickou polohu oblíbeným námětem pohlednic místních malířů. Dovolenou v Camogli ocení ti, kteří mají rádi přírodu a chtějí být v překrásném prostředí stranou od rušných letovisek.

Tip na výlet
Lákavým cílem výletů je "modrá stezka" (Sentiero Azzurro), která vede 5 městy a nachází se v Cinque Terre. Cesta vede kopci i pobřežím a nikdy neztratíte okouzlující pohled na moře.

Tradičním turistickým místem je Rapallo, ale bohužel si tu neužijete příliš mnoho pláží. V této části riviéry jsou pláže trochu exotičtější, protože zde můžete najít mnohé útesy obývané nejrůznějšími druhy korálů. Modrou vlajku získaly Chiavari, Lavagna, Moneglia a Lerici.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA