Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Colognora

Dobře udržovaná italská středověká vesnice Colognora s kamennými domy z 16. století láká k poznávání krás Toskánska díky své původní atmosféře, kterou si dokázala zachovat. Pro strávení ničím nerušené dovolené proložené relaxováním při skleničce lahodného vína je Colognora tím pravým místem.

V této toskánské vesničce naleznete zajímavé muzeum kaštanů, které dokazuje, že byl tento strom po staletí důležitou součástí místního hospodářství. Kromě historie pěstování kaštanovníků a kuchyňské úpravy plodů se tu návštěvníci mohou seznámit s tradičním využitím dřeva, které se používalo nejen na truhlářské výrobky, ale také k výrobě dřevěného uhlí nebo k přípravě taninu na vydělávání zvířecích kůží.

Colognora se nachází, ostatně jako mnoho toskánských vesniček, na vyvýšené poloze. Tyčící se v nadmořské výšce 600 m nad údolím Rogio určitě zaujme návštěvníky nejen okolními panoramaty, ale také svou klidnou povahou. To zaručuje krásné výhledy na italský region, proslavený svou rozmanitostí a bohatou historií.

Tip na výlet
Pokud se budete chtít z této toskánské vesnice vzdálit a poznávat i jiné krásy Toskánska, zaručeně turisty zaujme 20 km vzdálené město Lucca.

Italské město Lucca je známé nejen svou vznešeností a mnoha historickými památkami, ale i jako město opery a olivového oleje. V Itálii je více měst, jejichž mohutné cihlové opevnění s neporušenými branami a baštami se dochovalo v původní podobě. Jen málokde se však zachovalo tak, že je možné objet ho na kole, které si lze vypůjčit kdekoliv ve městě. Projížďka po hradebním náspu v Lukce, o něco málo delší než čtyři kilometry, nabízí mnoho krásných vyhlídek na historické jádro města.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA