Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Molise

Molise má rozlohu 4 483 km2 a je nejmenším středoitalským regionem. Kraj je bohatý na přírodní krásy – nabízí hory i moře zároveň. Ke zvláštnostem patří nesmírně vzácné archeologické a umělecké památky jako například nádherný Seapinum, poutní kostel v Pietrabbondante, romantické kostely Santa Maria delle Strada, Santa Maria del Canneto, ale i středověké tvrze a zámky. Příroda je nedotčená a nabízí čisté ovzduší. Voda Jaderského moře, zelené kopce a vysoké hory se zasněženými vrcholky umožňují provozovat různé sporty. Zima nezklame milovníky sněhu ani pěší turisty či milovníky projížděk na koni. Slunce v létě láká na krásné zlaté pláže. Molise je vhodné navštívit za gastronomií a agroturismem.

Molise je malinká oblast ležící ve střední Itálii. Do roku 1963 bylo spolu s Abruzzem součástí oblasti Abruzzi, se kterou sousedí na severozápadě. Dnes jsou z ní dva samostatné, řídce obydlené, poklidné regiony s divokou panenskou přírodou. V polovině doby bronzové se tu usadily různé apeninské kmeny a později si tuto oblast podmanili Římané. Vnitrozemí, jemuž vévodí pohoří Gran Sasso tvoří jeden z posledních koutů divoké přírody v Itálii. Podél jadranského pobřeží se táhnou početná letoviska s překrásnými plážemi a čistým mořem.

Hlavním městem a zároveň největším střediskem Molise je Campobasso. Campobasso je sídlo hrabat z Molise, ve kterém vás nejvíce zaujme Castello Monforte z r. 1549. Molise je kraj plný přírodních krás a historických památek, který vám přinese spoustu krásných zážitků v každém ročním období.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH LEVNĚ

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA