Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Benátky - kostel Santa Maria dei Miracoli

V centru italských Benátek se na náměstí Piazza del Popolo nachází renesanční kostel Santa Maria dei Miracoli pocházející z 15. století. Kostel má nádhernou výzdobu z různobarevného mramoru, okamžitě tak okouzlí návštěvníky svým exteriérem.

Stavba kostela byla započata v roce 1480 pod vedením Pietra Lombarda, jednoho z nejvýznamnějších architektů své doby. Původně měl být kostel postaven jen za účelem uložení zázračného obrazu Panny Marie, který byl vytvořen již mnohem dříve, v roce 1409. Tento obraz, který dal kostelu jméno (miracoli znamená „zázraky“) byl původně ukrytý v modlitebně u Angela Amadiho – muže bydlícího v sousedství. Obraz však začal být považován za zázračný a lidé sem přicházeli, aby ho uctili nejrůznějšími dary a almužnami. Proto se Amadi rozhodl postavit kostel, ve kterém by mohl být vystavován a uctíván. Dnes je obraz vystaven na hlavním oltáři. Kromě něj v kostele naleznete také portréty 50 světců.


Autor: HarshLight

Při budování kostela Lombardo nevěnoval pozornost strukturální celistvosti stavby, ale soustředil se hlavně na barevnou kompozici fasády. Průčelí kostela je vyzdobeno různobarevným mramorem, který údajně zbyl po výstavbě Baziliky sv. Marka. Mramor je tvořen nejrůznějšími tvary včetně kroužků, rozet, osmiúhelníků a křížů. V interiéru kostela vytvořil architekt se svými syny, Tulliem a Antoniem, krásné sochy na sloupech chóru řeholních sester a také sloupy a zábradlí zvýšeného presbytáře.

Uvnitř kostela se můžete pokochat zlatou klenbou kopule a stěnami z bílého, růžového a šedého mramoru. Oltářní prostor je od hlavní lodi oddělen krásnou renesanční balustrádou, právem je tak nazýván jedním z nejkrásnějších vnitřních prostorů v Benátkách.

- jap -

Předchozí články z Itálie jsou:
Lecce - Florencie baroka
Mantova – malé Benátky
Boromejské ostrovy
Benátky - Santa Maria della Salute
Řím - Santa Maria del Popolo

Článek byl zobrazen 3 414 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA