Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Benátky - kostel Santa Maria dei Miracoli

V centru italských Benátek se na náměstí Piazza del Popolo nachází renesanční kostel Santa Maria dei Miracoli pocházející z 15. století. Kostel má nádhernou výzdobu z různobarevného mramoru, okamžitě tak okouzlí návštěvníky svým exteriérem.

Stavba kostela byla započata v roce 1480 pod vedením Pietra Lombarda, jednoho z nejvýznamnějších architektů své doby. Původně měl být kostel postaven jen za účelem uložení zázračného obrazu Panny Marie, který byl vytvořen již mnohem dříve, v roce 1409. Tento obraz, který dal kostelu jméno (miracoli znamená „zázraky“) byl původně ukrytý v modlitebně u Angela Amadiho – muže bydlícího v sousedství. Obraz však začal být považován za zázračný a lidé sem přicházeli, aby ho uctili nejrůznějšími dary a almužnami. Proto se Amadi rozhodl postavit kostel, ve kterém by mohl být vystavován a uctíván. Dnes je obraz vystaven na hlavním oltáři. Kromě něj v kostele naleznete také portréty 50 světců.


Autor: HarshLight

Při budování kostela Lombardo nevěnoval pozornost strukturální celistvosti stavby, ale soustředil se hlavně na barevnou kompozici fasády. Průčelí kostela je vyzdobeno různobarevným mramorem, který údajně zbyl po výstavbě Baziliky sv. Marka. Mramor je tvořen nejrůznějšími tvary včetně kroužků, rozet, osmiúhelníků a křížů. V interiéru kostela vytvořil architekt se svými syny, Tulliem a Antoniem, krásné sochy na sloupech chóru řeholních sester a také sloupy a zábradlí zvýšeného presbytáře.

Uvnitř kostela se můžete pokochat zlatou klenbou kopule a stěnami z bílého, růžového a šedého mramoru. Oltářní prostor je od hlavní lodi oddělen krásnou renesanční balustrádou, právem je tak nazýván jedním z nejkrásnějších vnitřních prostorů v Benátkách.

- jap -

Předchozí články z Itálie jsou:
Lecce - Florencie baroka
Mantova – malé Benátky
Boromejské ostrovy
Benátky - Santa Maria della Salute
Řím - Santa Maria del Popolo

Článek byl zobrazen 3 650 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA