Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Florencie - Palazzo Pitti

V městské části Oltarno patřící k italské Florencii se nachází palác Palazzo Pitti, který nechala v roce 1460 postavit bankovní dynastie Pitti. Výstavba tohoto kolosálního paláce byla tak finančně náročná, že jej po dokončení v roce 1549 musela rodina prodat. Novým majitelem se tak stal Cosimo I., který jej následně ještě rozšířil.

Palazzo Pitti se může pyšnit všemi znaky královské rezidence, interiér i exteriér je bohatě zdobený a impozantní. Dnes jsou v paláci umístěna čtyři muzea a galerie, ve kterých je možné shlédnout jedinečné umělecké sbírky. Orientace v obrovských prostorách galerie může být obtížná, ty největší skvosty jsou vystaveny v šesti velkých sálech. Obrazy jsou umístěny ve třech i čtyřech řadách.  I když se toto rozmístění může modernímu návštěvníkovi zdát zmatené, Cosimo a Medicejové jej takto upřednostňovali. Jakákoliv systematická prohlídka galerií je tedy nemožná, doporučuje se prostě procházet a koukat kolem sebe.

Vystavena je zde řada mistrovských děl, prohlédnout si můžete například 11 obrazů od Raffaela. Nejkrásnější je „Madonna della Seggiola“ z roku 1515 neboli Panna Marie s židlí, ale zaujme také „La Velata“ z roku 1516, což je žena se závojem – pravděpodobně malířova milenka, dcera římského pekaře. Mezi 14 obrazy od Tiziana je i několik krásných portrétů, z nichž nejslavnější je „Portrét Angličana“ z roku 1540 umístěný ve druhém sále.

Dalším dílem, které stojí za zhlédnutí, je erotická a podivně bledá „Judita“, kterou v letech 1610 až 1612 maloval Cristofan Allori. Návštěvníci paláce v 17. století toho dílo nesmírně obdivovali. Dnes visí v sále 8, jednom z menších sálů, který plynule navazuje na přepychové velké sály. Zastoupena jsou zde také díla dalších umělců, jako byli například Caravaggio, Filippo Lippi, Andreu del Sarto, Rubens a Tintoretto.

V Galleria del Costume si dále můžete prohlédnout dvorskou módu z 18. až 20. století. Součástí vstupenky do Palazzo Pitti je také prohlídka nádherných královských sálů Appartamenti Reali. Do muzea stříbra - Museo degli Argenti už ovšem platí zvláštní vstupenka, která zahrnuje také vstup do malého muzea porcelánu a zahrady Boboli rozprostírající se v okolí paláce. V zahradách, které založil Cosimo I. v roce 1549, se naskýtá možnost procházek nebo posezení. Na rozlehlé ploše najdete spoustu zahrad, fontán, umělých jezírek či jeskyní. Po únavné prohlídce města si tady můžete skvěle odpočinout a vychutnat si panoramatický výhled na město. Park Boboli je jediným snadno dosažitelným kouskem přírody ve Florencii.

- jap -
Foto:
xiquinhosilva

Další články z Itálie:
Florencie - Piazza del Duomo
Fiesole – ve stínu Florencie
Arezzo
Siena – středověká kráska Toskánska
Passo Tonale – lyžování na ledovci

Článek byl zobrazen 4 128 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA