Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Taormina, město na Sicílii

Taormina je jedním z nejvýznamnějších a turisticky nejpřitažlivějších měst Itálie. Nachází se na východním pobřeží ostrova Sicílie, které je omýváno vodami Jónského moře. Leží na vyvýšeném místě, cca 200 metrů nad mořem, a nabízí úchvatný pohled na dýmající vrchol Etny, azurové moře a pobřeží nedaleké Kalábrie.

Taormina je mezi lidmi přijíždějícími na Sicílii velmi oblíbená, kromě nádherné přírody a písečných pláží nabízí luxusní značkové obchody, grandhotely, antické památky a prvotřídní restaurace. Naleznete zde nesčetná malebná zákoutí, úzké romantické uličky a řadu malých kostelíků.

Taormina byla založena Kartaginci v roce 396 před Kristem, kteří využili strategicky výhodné polohy hory Monte Tauro. Již francouzský spisovatel Maupassant napsal, že toto místo je obrazem, na kterém najdete vše, co bylo na Zemi stvořeno pro potěchu oka, ducha a fantazie.

Stavitelské umění Řeků dodnes připomíná divadlo Teatro Greco, jež bylo v 2. století našeho letopočtu nakonec přestavěno Římany. Jde o nejkrásnější přírodní divadlo na světě, které je po amfiteátru v Syrakusách i druhým největším. Co z něj však činí jedinečné místo, které by neměl vynechat žádný příchozí, jsou výhledy do širokého okolí.

Samotné město se těší mírnému podnebí, jedinečné výhledy jsou lemovány palmami, buganvíliemi, citrusy a řadou subtropické vegetace. Květiny zdobí také okna a balkony středověkých domů. Většina ulic směřuje na panoramatické hlavní náměstí Piazza IX. Aprile, které je lemováno četnými kavárnami a restauracemi. Určitě si projděte také hlavní promenádu Corso Umberto I., na které naleznete místní dóm, několik dalších kostelů, ale také výstavní domy. 

I když zde není příliš mnoho památek, turisté sem přesto přijíždějí v hojném počtu. Mnohé uchvátí například městská zahrada Giardino Pubblico na Via Croce nebo 3 km vzdálená středověká pevnost Castello situovaná na 390 metrů vysoké skále Monte Tauro. Pevnost byla vystavěna na místě původní řecké akropole a je z ní rovněž nádherný výhled do okolní krajiny.

Nevýhodou Taorminy je její letní přelidněnost. Pokud chcete město navštívit, měli byste se vyhnout hlavní turistické sezóně. Její kouzlo přitahuje nejen davy turistů, ale také návštěvníků mnoha uměleckých a hudebních festivalů, které se zde v té době pořádají. Dá se proto říct, že je Taormina jedním z nejoblíbenějších letovisek na Sicílii. To se však odráží také na zdejších cenách, Taormina je tak zároveň nejdražší turistickou lokalitou nejen na ostrově Sicílie, ale v celé Itálii. Místní pláže jsou především oblázkové až kamenité. Největší hotelová část v letovisku se nachází v tzv. Taormina Mare, jež je s centrem městečka spojena lanovkou a cesta trvá přibližně 5 minut.

- jap -

Předchozí články z Itálie jsou:
Benátky - Santa Maria dei Miracoli
Lecce - Florencie baroka
Mantova – malé Benátky
Boromejské ostrovy
Benátky - Santa Maria della Salute

Článek byl zobrazen 8 162 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA