Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Orta San Giulio

Orta San Gulio je perfektní základnou, odkud je možné se vydávat na průzkumné cesty po okolí jezera Lago d´Orta. Klidná vesnice a listnatý poloostrov nabízejí krásný výhled a spletité dlážděné uličky. Vesnický život se soustředí kolem Piazza Motta, náměstí na pobřeží, kterému vévodí bývalá radnice Palazzotto (1582) s krásnými oblouky.

Vystupte na Sacro Monte nad vesnicí. Je zde skupina malých kapliček (1590 – 1770), které mají výhled na jezero. Ještě krásnější výhled si můžete vychutnat z pěšinky zvané Passeggiata del Movero blízko vesnice.

Samotné město Orta San Giulio je tvořeno malebnými uličkami a pěkným historickým jádrem, avšak kromě romantických procházek městem je zde možnost sportovní vyžití na jezeře Orto v podobě windsurfingu či plachtění.

Z Orty plují lodě na ostrůvek Isola di San Giulio pojmenovaný po světci ze 4. století, který prý ostrov očistil od hadů a draků. Dnes zde stojí Basilica di San Giulio, v jejíž kryptě jsou údajně uloženy světcovy ostatky. Také jsou zde uloženy fragmenty soch ze 4. století, které byly pravděpodobně součástí původního světcova hrobu.

Hlavní pýchou kostela je kazatelna z 11. století z černého mramoru, kterou zdobí reliéfy se scénami z Giuliova života. Jeho skutky jsou zobrazeny i na krásných freskách z 15. století u severní boční lodi kostela.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA