Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Orta San Giulio

Orta San Gulio je perfektní základnou, odkud je možné se vydávat na průzkumné cesty po okolí jezera Lago d´Orta. Klidná vesnice a listnatý poloostrov nabízejí krásný výhled a spletité dlážděné uličky. Vesnický život se soustředí kolem Piazza Motta, náměstí na pobřeží, kterému vévodí bývalá radnice Palazzotto (1582) s krásnými oblouky.

Vystupte na Sacro Monte nad vesnicí. Je zde skupina malých kapliček (1590 – 1770), které mají výhled na jezero. Ještě krásnější výhled si můžete vychutnat z pěšinky zvané Passeggiata del Movero blízko vesnice.

Samotné město Orta San Giulio je tvořeno malebnými uličkami a pěkným historickým jádrem, avšak kromě romantických procházek městem je zde možnost sportovní vyžití na jezeře Orto v podobě windsurfingu či plachtění.

Z Orty plují lodě na ostrůvek Isola di San Giulio pojmenovaný po světci ze 4. století, který prý ostrov očistil od hadů a draků. Dnes zde stojí Basilica di San Giulio, v jejíž kryptě jsou údajně uloženy světcovy ostatky. Také jsou zde uloženy fragmenty soch ze 4. století, které byly pravděpodobně součástí původního světcova hrobu.

Hlavní pýchou kostela je kazatelna z 11. století z černého mramoru, kterou zdobí reliéfy se scénami z Giuliova života. Jeho skutky jsou zobrazeny i na krásných freskách z 15. století u severní boční lodi kostela.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA