Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Lago d´ Orta

Překrásné jezera pobřeží Lago d´Orta vám společně s mírným klimatem přispějí k příjemnému prožití dovolené v severní Itálii. Jezero Lago d´Orta představuje jedinečné místo pro milovníky vodních sportů a turistiky. Na východě je jezero Lago d´Orta od dalšího italského jezera Lago Maggiore oddělené hřebenem Mottarone a na západě je oddělené horským řetězem od údolí řeky Sésia.

Toto jezero se řadí k nejméně navštěvovaným italským jezerům, avšak neprávem. Leží totiž v okouzlující krajině alpského podhůří. Hlavním střediskem je městečko Orta San Giuluo. Historické jádro vyniká zejména paláci a domy s železnými kovanými balkony. Na  Piazza Principale stojí Palazzo della Comunitá (1582) ozdobený freskami. Kostel Santa Maria Assunta  z 15. století se pyšní románským portálem a freskami a obrazy ze 17. století. Nad městem spatříte kostel Sacro Monte (1591-1770), který je zasvěcen sv. Františkovi z Assisi. Cestu k tomuto kostelu, z níž je nádherný výhled na jezero, lemuje 21 většinou barokních kaplí, v nichž fresky a sousoší líčí výjevy ze života sv. Františka. Uprostřed jezera je ostrůvek Isola San Giulio, na němž se dochovala bazilika s pozoruhodnou kazatelnou z černého mramoru z 12. století.

 

Kontextová reklama.

Lago d´Orta oplývá ryzí krásou

Lago d´Orta oplývá ryzí krásou

V severoitalských provinciích Verbano-Cusio-Ossola a Novara se v nadmořské výšce 290 metrů rozkládá jezero Lago d’Orta. Oproti sousedním jezerům Como a Maggiore sem v takové míře nepronikl masový turismus a ještě dnes tak oplývá ryzí krásou. Leží totiž v okouzlující krajině alpského podhůří.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA