Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Lago d´ Orta

Překrásné jezera pobřeží Lago d´Orta vám společně s mírným klimatem přispějí k příjemnému prožití dovolené v severní Itálii. Jezero Lago d´Orta představuje jedinečné místo pro milovníky vodních sportů a turistiky. Na východě je jezero Lago d´Orta od dalšího italského jezera Lago Maggiore oddělené hřebenem Mottarone a na západě je oddělené horským řetězem od údolí řeky Sésia.

Toto jezero se řadí k nejméně navštěvovaným italským jezerům, avšak neprávem. Leží totiž v okouzlující krajině alpského podhůří. Hlavním střediskem je městečko Orta San Giuluo. Historické jádro vyniká zejména paláci a domy s železnými kovanými balkony. Na  Piazza Principale stojí Palazzo della Comunitá (1582) ozdobený freskami. Kostel Santa Maria Assunta  z 15. století se pyšní románským portálem a freskami a obrazy ze 17. století. Nad městem spatříte kostel Sacro Monte (1591-1770), který je zasvěcen sv. Františkovi z Assisi. Cestu k tomuto kostelu, z níž je nádherný výhled na jezero, lemuje 21 většinou barokních kaplí, v nichž fresky a sousoší líčí výjevy ze života sv. Františka. Uprostřed jezera je ostrůvek Isola San Giulio, na němž se dochovala bazilika s pozoruhodnou kazatelnou z černého mramoru z 12. století.

 

Kontextová reklama.

Lago d´Orta oplývá ryzí krásou

Lago d´Orta oplývá ryzí krásou

V severoitalských provinciích Verbano-Cusio-Ossola a Novara se v nadmořské výšce 290 metrů rozkládá jezero Lago d’Orta. Oproti sousedním jezerům Como a Maggiore sem v takové míře nepronikl masový turismus a ještě dnes tak oplývá ryzí krásou. Leží totiž v okouzlující krajině alpského podhůří.

celý článek

 
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA