Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Courmayeur

Courmayeur

(1224 – 2624 m. n. m.)
Na úpatí nejvyšší hory Evropy Mont Blancu se na italské straně rozkládá jedno z nejznámějších míst v údolí Aosta. Tato lokalita v Grajských Alpách byla již v 17. století proslulá svými minerálními léčivými prameny. Po lyžování si zde můžete užít příjemnou relaxaci.

Na lyžaře zde čeká kolem 100 km širokých a dlouhých sjezdových tratí převážně střední náročnosti, které jsou ideální rovněž pro carving a pro tréninky začátečníků. Zdatní lyžaři a vyznavači extrémů mohou vyzkoušet prudké vysokohorské freeridové terény. Courmayeur sousedí s francouzským střediskem Chamonix, se kterým je propojen 5 km dlouhou lanovkou. Hlavní lyžařská střediska jsou zde jinak přístupná také lanovkou vedoucí na vrchol. Lyžařská oblast Courmayeur Mont Blanc je tvořena dvěma oddělenými areály Chécrouit a Val Veny. Celkem si zde můžete zalyžovat na 7 modrých, 13 červených a 4 černých tratích upravovaných tratích, z nichž 60% je uměle zasněžováno. O přepravu lyžařů na svazích se stará 8 vleků, 1 kabinková a 8 sedačkových lanovek s přepravní kapacitou 25 tisíc osob za hodinu. Areál Chécrouit je větší, má východní orientaci svahů a lanovkou se dá dopravit až do výšky 2755 metrů nad mořem na vrchol Cresta d´Arp. Zpátky dolů se však dostanete pouze neznačenou a neupravovanou skiroute. Upravené sjezdovky střední náročnosti najdete až na Cresta Yaoula. Areál Val Veny je téměř celý určen pro freeride jízdu. Z La Palud se lanovkou vyvezete na Punta Helbronner  do výšky 3462 metrů nad mořem. Volným terénem pak sjedete zpět do Courmayeur, nebo máte možnost pokračovat kabinovou lanovkou přes ledovec Glacier du Geant na Aiguille du Midi ve výšce 3842 metrů. Tato kabinová lanovka je unikátní, protože je dlouhá 5 km a za dobrého počasí nabízí překrásné výhledy na masív Mont Blanc a celé jeho okolí. Z Aiguille du Midi můžete podniknout sjezd v délce 20 km po ledovci údolím Vallée Blanche.

Z Courmayeur je také možné uspořádat heliski výlety na malý ledovec Rutor u střediska La Thuile. Kromě možnosti heliskiingu máte možnost využít širokou nabídku polyžařských aktivit, jsou zde například situována jedny z nejlepších sportovních center v Evropě, která nabízí golf, tenis, horolezeckou stěnu, fitness, aerobik, bruslení a mnoho dalších aktivit. Jestliže již budete pro tyto aktivity příliš unaveni, můžete se vydat do města nákupy, navštívit městské lázně nebo některou z levných restaurací nabízejících pestrou škálu kvalitních jídel. Noční život si užijete v některém z místních barů nebo krčem.  Středisko je od Prahy vzdáleno 1066 km.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA