Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Luino

Luino je známé rekreační místo na břehu jezera Lago Maggiore, v místě, kde se vlévá řeka Tresa do jezera. Centrum města je velmi typické svým dvorem, obchody a malými uličkami, které vedou do kopce k barokním a renesančním domkům. Za pozornost zde stojí určitě kostel z 15. století, Madonna del Carmine a muzeum (Museo Civico).

Luino je známé svými každotýdenními trhy, které existují již od roku 1600 a lákají lidi z provincie a celého Švýcarska. Krásné výletní možnosti se nabízí směrem k Lago Maggiore. Podél jezera je krásná promenáda mezi sto let starými stromy a zachovalými domy.

Tipy na výlety
Chcete-li být chvíli v Itálii a chvíli ve Švýcarsku, zajeďte k Lago Maggiore. Za den tam docela pohodlně dojedete autem, můžete ale využít také letecké spojení Praha - Milano a z letiště Malpensa je to k jezeru asi dvacet kilometrů. Dobře si vybírejte místo, kde se u jezera ubytujete. U italských jezer najdete lokality vhodné pro méně movité turisty i pro cestovatele vyžadující určitý standard. K těm "vyzdobenějším" patří například městečko Laveno, pro méně náročné je třeba Luino na severnějším cípu jezera. Dopřejte si cestu po jezeru na pravidelné lodní lince (odjíždí neuvěřitelně každou půlhodinu). Nalodí vás klidně i s autem.

Pro opravdu originální zážitek si můžete zajet do Santa Cateriny del Sasso, kde můžete sešplhat po schodech ke středověkému klášteru. Je částečně vytesán ve skále, takže se tu v parném létě příjemně ochladíte a poté se můžete kochat nádhernými pohledy na jezero.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA