Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Výletní plavby na moři s CK RIVIERA TOUR nejsou jen pro bohaté

Výletní plavby jsou stále oblíbenější způsob trávení dovolené i mezi obyvateli naší země. Cestovní kanceláře, které tento typ zájezdů prodávají, se shodují, že teď už mohou počet klientů, kteří se na plavbu vydali, počítat na tisíce a ne jen na stovky. Nejoblíbenější je přitom plavba po západní části Středozemního moře.

Vedle destinace a ceny za výletní plavbu hraje hlavní roli také termín. Například v lednu nebo únoru jsou plavby výrazně levnější než v hlavní sezóně. Rozhoduje také, jakou kajutu si vyberete. Nejlevnější jsou ty bez balkonu a bez okna.

Úplně nejoblíbenějšími plavbami jsou plavby západním Středomořím s návštěvami Francie, Španělska, Tuniska, Mallorky a Sicílie. Máme často představu, že dovolenou na luxusní lodi si mohou dopřát jen ti nejbohatší, ale jak dodává majitel CK RIVIERA TOUR Pavel Číž, není tomu tak, a to především kvůli silné koruně a velké konkurenci plavebních společností. 

Proto jsme se vypravili do CK RIVIERA TOUR, abychom získali více informací o plavbách na moři. Naše cesta vedla až na východní Moravu, do města Brumov-Bylnice. Cestou přes Vizovice jsme si vzpomněli na slivovici, o které se v recenzích na webu CK několikrát píše. Plni očekávání parkujeme na náměstí pod Brumovským hradem a míříme si to dle popisu do nové velké žluté budovy přímo na náměstí. Už u vchodu do CK RIVIERA TOUR nás překvapí velký model výletní lodi MSC MUSICA - to víme, že jsme asi správně a proto se tážeme na majitele cestovní kanceláře pana Pavla ČÍŽE. Po několika zdvořilostních frázích zasedáme do pohodlné pohovky, díváme se na propagační video z plavby a za vůně čerstvé kávy se pouštíme do rozhovoru.

Cesta na Valašsko nebyla jednoduchá. Dopravní spojení není nejlepší - tvrdý kraj. RIVIERA TOUR bychom hledali spíše někde ve velkém městě, začínáme náš rozhovor vcelku drze. 

Myslím, že ty doby, kdy bylo důležité mít na vizitce napsáno sídlo firmy Praha 1, jsou už dávno pryč. Dnes v době IT technologií můžete pracovat odkudkoliv, rozhodující je kvalita služeb a Vaše schopnost rychle reagovat na věci kolem Vás.

Plavba na lodi se stává populárnějším způsobem dovolené, přesto spousta lidí má o této zajímavé formě poznávání zemí a měst málo informací. Pro spoustu z nich je plavba na lodi velmi drahým snem a i kvůli tomu se ani nesnaží podívat se na ně podrobněji. Myslí si, že přístavní místa jsou hodně daleko, že jsou celý týden zavřeni na lodi, že se budou nudit, řeší dopravu do přístavu, nebo že se nedomluví jinou řečí. To jsou informace, které nás opravdu zajímají. Ale na začátek, můžete nám představit Vaši CK?

RIVIERA TOUR je cestovní kanceláří, která se věnuje plavbám na výletních lodích. Není však našim zájmem prodávat výletní plavby jako rohlíky v pekařství, nám opravdu jde o spokojeného klienta a proto prodáváme a propagujeme jednu plavební společnost, a to MSC Crociere. Zajišťujeme nejenom nákup kajuty na lodi, ale také dopravu do přístavu, ubytování před naloděním, zajištění dalších služeb na lodi jako je servis pro vozíčkáře a postižené osoby, zajištění speciálních stravovacích režimů pro diabetiky nebo klienty s bezlepkovou dietou. S tím úzce souvisí i náš pilotní produkt, což jsou plavby s dopravou a delegátem. Právě o takové plavby je velký zájem, ne každý z nás se sám pustí autem do přístavu nebo ne každý z nás umí jinou řeč.

O plavbách s dopravou a delegátem jsme spoustu slyšeli a i četli. Recenze máte vynikající. V čem jste jiní, proč se k Vám lidé rádi vracejí?

Je to srdíčkem. 

Tomu nerozumíme, jak to máme pochopit?

Již při příjezdu jste říkali, že se Vám Valašsko zdá jako tvrdý kraj. Opravdu tak tomu je. Drsný a chudobný kraj. Práce tu byla vždy těžká a život tu nebyl lehký. I dnes, byť tabulky statistického úřadu ukazují něco jiného, mzdy průměrných lidí na Valašsku se pohybuje kolem 12-16 Kč čistého. Nemáme na rozhazování, za energie, vodu a další služby. Platíme jako jinde a někdy i více. O to více si však vážíme hodnot života, o to víc si vážíme každého klienta, který nám dal důvěru a koupil si zájezd u nás. O to víc se věnujeme každému klientovi, každé zakázce. Dáváme do toho obrovský kus sebe, svého já, svého srdce a máme tu práci velmi rádi. Lidé to na plavbách poznají, zda máte opravdu zájem o to pro ně během plavby pracovat nebo ne.

To nenahradí žádný kus papíru, to nenahradí žádná sleva nebo bonus. To srdce tam musíte dát a ti lidé to musí cítit a poznat. Pak je vše perfektní, protože i když někdy něco nevyjde, nikdo z nás není neomylný, tak Vám tu chybku s úsměvem prominou.

Vraťme se k plavbám s dopravou a delegátem. Viděl jsem v nabídce, že všechny plavby s dopravou a delegátem garantujete. Není to velké riziko?

Ano, je. Ale vycházíme z našich zkušeností. Neprodáváme plavby prvním rokem. Naše plány jsou obrázkem ekonomických ukazatelů. Za poslední roky a to včetně krizového období jsme nikdy neměli pokles tržeb, ba právě naopak, meziročně stoupáme cca o 25%. Kromě ekonomických výsledků to má pochopitelně vliv i na cenu zájezdu. Proto se snažíme přivést plavby na lodi i do České republiky. Snažíme se, aby se potencionální klienti dozvěděli, že se nemusí bát vydat se do něčeho neznámého. Od toho jsme tady my. U plaveb s dopravou a delegátem oceníte pohodu. Vyzvedneme Vás v blízkosti vašeho bydliště (naše nástupní místa jsou Praha, Pardubice, Moravská Třebová, Olomouc, Vyškov, Brno, Mikulov, svozy pak z Ostravy, Frýdek Místek, Nový Jičín, Vsetín, Hranice), usadíme Vás pohodlně do autobusu, delegát Vám dělá společnost i během noční jízdy do přístavu. Během cesty Vás seznámí s plavbou, jak probíhá a co se bude dít na Vaší dovolené. Ráno Vás už probudí přístavní město a delegát Vás bude korigovat, kam dát zavazadla, jak se nalodit apod. Delegát o Vás pečuje po celou dobu na plavbě, nemusíte ovládat žádný jazyk, náš delegát je Vám k dispozici v každé situaci.

Jak vypadá takový den na lodi? Kafíčka, dortíky, nebo mořská nemoc?

Ráno se probudíte a zajdete si na snídani, mezitím už nastoupí pokojový personál do kajuty, ustele postel, vymění ručníky a uklidí. To stejné probíhá v době večeří, kdy vám zase nachystají lůžka ke spaní. Pokud budete mít štěstí, najdete ve své posteli poskládanou třeba labuť z ručníků. Je to velmi příjemné překvapení. Určitě velmi málo času budete trávit ve své kajutě. Na lodi je pestré vyžití bez nudy. Samozřejmě nemusíte dělat nic a můžete se v horkém počasí koupat v bazénech s mořskou vodou, opalovat se nebo pozorovat dění z vašeho lehátka. U bazénů se půjčují ručníky zdarma. Během dne si můžete s animačním týmem zacvičit, zatancovat, zúčastnit se soutěží, zahrát si bingo, anebo si dát vynikající míchaný nápoj u baru. 

Když chcete mít úplný klid, můžete si zajít na záď, tam si lehnout na lehátko a dívat se, jak rychle s Vámi loď uhání a když budete mít štěstí, můžete spatřit vyskakující delfíny. Součástí ceny za kajutu je rozšířená plná penze, znamená to, že v ceně máte snídani, oběd, odpolední svačinku a večeři. Každá plavba má jednou za týden půlnoční raut, na kterém ochutnáte nejen například sushi, ale Váš zrak určitě padne na ledové sochy. Oběd probíhá podobným způsobem jako snídaně, zajdete si do bufetové restaurace a můžete si nabrat jídlo, jaké budete chtít. Kdo je gurmán nebo dává přednost restauracím s výběrem menu, tak samozřejmě do bufetové restaurace jít nemusí, ale může si zajít do servírovaných restaurací. Určitě doporučujeme večeři v servírovaných restauracích, i když si musíte vzít společenský oděv, večeře o několika chodech stojí za to. Můžete si vybrat, co budete chtít a ochutnat lososa, hovězí, chobotnici nebo krevety. Všechny lahůdky jsou vynikající a výborně ochucené. Večeře je možná i v bufetové restauraci, která funguje formou samoobslužné restaurace. Na co musíme upozornit, že veškeré jídelníčky nejsou v českém jazyce. Pouze pokud si zakoupíte plavbu u nás, součástí vašich pokynů k plavbě bude i kompletně přeložený jídelní lístek. Po večeři určitě zajděte do divadla, jehož představení jsou koncipována tak, aby představením rozuměli všichni. Jsou zde tanečníci, akrobati, kouzelníci, zpěváci atd. Mezi ta nejlepší vystoupení patří určitě španělští tanečníci nebo třeba hadí ženy.  

Čím se ale každá loď liší, je její plavební trasa. Neodmyslitelnou součástí plavby jsou zastávky na pevninách. Nejedná se totiž o to, že strávíte celou plavbu na lodi, ale že můžete poznávat různé země, přesněji několik zemí během plavby. Loď většinou každý den kotví jinde, v jiné zemi. Můžete vystoupit z lodi, podívat se do přístavu, ti odvážnější nebo jazykově zdatnější si můžou zakoupit výlet plavební společnosti MSC CRUISES. Na těchto výletech vás bude doprovázet delegát, který ale není česky mluvící. Tady poznáte výhodu plaveb s naším delegátem, kde máte tento servis českého delegáta v ceně zájezdu. Už záleží pak na Vás, zda si plavbu vyberete podle termínu nebo podle okruhu. Delegát je Vám nápomocný při nalodění, následně při prohlídce lodi, kterou s ním můžete absolvovat, abyste se na lodi lépe zorientovali. Další výhodou českého delegáta je jazyk. Pro většinu českých klientů je velmi těžké se v cizině dorozumět, hlavně když přijde nějaký problém. Od toho je tu Váš delegát. Pokud si budete chtít objednat nápojový paket nebo výlet, pokud si budete chtít půjčit sportovní náčiní nebo objednat masáž, vždycky Vám delegát pomůže. Pokud budete mít zdravotní problém, zajdete s delegátem k lékaři. Delegát s Vámi chodí do všech přístavních měst, takže se nemusíte bát, že někde zabloudíte. Není to klasická prohlídka, ale procházka do míst, které byste jen tak neviděli. Během výletní plavby můžete navštívit i pět různých zemí a všude tady Vás bude doprovázet delegát. Po skončení plavby ve výchozím přístavu Vás samozřejmě dovezeme opět zpět do České republiky. Na druhou stranu je spousta lidí, kteří svou dovolenou řeší individuálně. Pro takovéto klienty není pro nás problém zajistit parkování v přístavu, můžou si u nás objednat výlety, které budou chtít během plavby absolvovat. Pomůžeme jim s výběrem nápojových paketů a určitě jim rádi a ochotně odpovíme na veškeré otázky týkající se plavby. 

A mořská nemoc? Rozhodně Vám nebudeme povídat, že se loď nemůže zhoupnout. To víte, že může, počasí nejde poručit. Ale vzhledem k velikosti lodí, jejich stabilitě a vybavení to není až tak moc problematické. Nejlépe pomůže panáček na baru nebo běžná léčiva.

A proč prodáváte plavby výhradně MSC Cruises?

Všechno má svůj vývoj. I my jsme spoustu let sbírali zkušenosti a sbíráme doposud. Občas se dostanete na rozcestí a přemýšlíte a co dál. Tak tomu bylo i u nás. Důsledně jsme sledovali trh, jak si počíná konkurence. Vyhodnocovali jsme naše zájezdy a plavby a jednoznačně jsme dospěli k závěru, že pokud máme českého suchozemce přesvědčit, že má jet na plavbu na moři, musíme mu dát perfektní informace, že klient musí mít pocit bezpečí, už když se námi mluví na telefonu. A to se nedá zvládnout, pokud prodáváte více plavebních společností. Informací je obrovské množství a na víc se neustále mění. Právě proto jsme si vybrali jen jednu plavební společnost, o které víme téměř vše. Od lodí, které známe podrobně jednu vedle druhé, protože půlka našeho života se odehrává právě na lodích MSC Cruises, přes veškeré služby, výlety nebo navštívené destinace.

Ale proč právě MSC Cruises? 

Je v tom opět kus srdce. Já Itálii miluji již několik let, taktéž moje rodina si nedokáže představit, abychom Itálii alespoň 2x ročně nenavštívili. Skvělé jídlo, víno, temperament lidí a opět to srdíčko. Když si získáte důvěru Italů, je to přátelství na celý život. A pochopitelně služby. Vše, o čem jsem teď mluvil, se přenáší na loď, jídlo, pití, výborná zábava, ale i pohoda a přátelství. Služby jsou opravdu skvělé a navíc MSC Cruises má nový lodní park a každoročně se na moře spouští jedna nová loď. Úžasný design lodí, vynikající vybavení, žádné reklamace. Za celou dobu, kdy pracujeme pro MSC, jsme měli jen dvě reklamace, a to ještě na služby přístavu - ne na služby MSC. Za ta léta na lodích MSC si získáte spoustu přátel a na plavby se pak vracíte. Ne jen jako na další plavbu, ale očekáváte, kdy se na lodi potkáte s Jasminem z Maroka, Francescem z Itálie nebo Tayane z Brazílie. Tím získáváme na lodích perfektní zázemí a v tom máme obrovský náskok před konkurencí. Dokážeme zajistit servis a služby na mimořádné úrovni. Tak se třeba běžně stává, že přesto, že je Česká republika malý trh pro plavební společnost, máme na lodi při plavbách s dopravou a delegátem vlastní hospitanty desk, tedy jakousi kancelář RIVIERA TOUR přímo na lodi, kde se denně setkáváme s klienty a i oni zde mají kompletní informace o dění na lodi. Máme na lodi vlastní výuku angličtiny, lekce společenského tance nebo zumby, máme přednostní odbavení při vylodění a nalodění, vlastní transfery do měst, skupinovou večeři v jedné restauraci s českým jídelním lístkem apod. To jsou obrovské výhody, které klienti ocení až na lodi MSC.  

Zní to jako pohádka, nicméně je v tom vidět i kus odvedené práce

V roce 1992 jsem začínal s půjčkou od spořitelny ve výši 150 tis. Začínal jsem z ničeho a nikdo mi nic zadarmo nedal. Proto, když se teď ohlednu za těch 20 let zpět vidím vzestupy i pády. Byla to nelehká doba a obrovská škola a zkušenost. Naučil jsem se trpělivosti a preciznosti na německých trzích, naučil jsem se, že všechno opravdu nemusíme udělat teď hned, to mě naučili Italové. Po procestování kusu světa jsem se naučil pokory, úcty a lásky k lidem. A je úplně jedno, jestli je to kolega v práci, náš klient, cestující v letedle, Kubánec nebo Eskymák. A je lhostejné, zda mají v kapse 50 Kč nebo milion na kontě. Pro mě jsou všichni na stejné koleji. Jen občas přátelství naruší business a peníze. Taková ztráta přátelství bolí, ale taková je už doba. Velmi tolerantní manželka, skvělé děti a obrovská podpora v rodině jsou tou nejcennější devízou. Práce v turistickém ruchu není lehká, ale děláme ji s láskou.

Vaše webové stránky jsou plné informací o plavbách a je pravda, že tam našinec nalezne snad vše co je nutné k plavbám. Při pohledu na recenze nevěřím svým očím. To si snad píšete po večerech?

Když jsme před lety zavedli recenze a začaly chodit první ohlasy, buďte si jisti, že nás to potěšilo. Po určité době ohlasů přibývalo. A všechny podobného rázu. Abychom se vyhnuli podobným spekulacím, je nutno při vstupu do recenzí zadat Vaše jméno a Váš email. Bez této identifikace není možno recenzi provést. Je to proto, abyste se mohli s klienty, kteří již mají zkušenosti s naší CK RIVIERA TOUR  spojit a konzultovat Vaše problémy nebo zvídavé otázky.

Pokud navštívíte www.rivieratour.cz, dáte mi za pravdu, že mají za sebou obrovskou změnu. Na něm je totiž jediný český on-line vyhledávač plaveb MSC Cruises. Můžete si tak vyhledat Vaši plavbu snů a on-line si ji objednat včetně pojištění, parkování, dopravy a nápojových balíčků na palubě lodi. U nás dnes objednáte plavbu během dvou minut.  

Doposud jsme hodně mluvili o plavbě s dopravou a delegátem. Co když chci jet sám, je to problém?

V žádném případě. Naše pokyny k odjezdu obsahují přes 80 listů informací. Pokud budete cestovat vlastním vozem, naše pokyny Vás navedou do přístavu, k zaparkování vozidla, k nalodění, k pobytu na lodi a vylodění a ke každé navštívené destinaci máte informace, co a kde doporučujeme navštívit, jak a za kolik se tam dostanete apod. Není třeba mít obavy. Ceny takových plaveb se pohybují již od 7.000,-Kč

Neustále samá pozitiva. Je něco co Vám dělá starosti?

Ano. To co se začíná dít na českém trhu s poznávacími plavbami. Je pravda, před lety nás nebylo tolik, ale celkem se ctila kultura prodeje plaveb. Vždy bylo naší zásadou, aby zákazník dostal kompletní cenu za zájezd. To znamená: jedu na plavbu - zájezd mě stojí 20.000 Kč. Tečka, nic víc. Za posledního půl roku doslova expandoval prodej cestovních kanceláří, které začínají prodávat plavby. Ne všechny nabídky jsou však podle našeho gusta.

Jak to myslíte?

Třeba nedávno se mi dostala do rukou nabídka plavby s dopravou a delegátem. Volala mi kamarádka, že jsme moc drazí. Dívám se na nabídku a nevěřil jsem vlastní očím. Ano, cena za plavbu byla velmi nízká, ale k této ceně za plavbu se připočítala doprava, cestovní pojištění, pojištění CK proti úpadku a dokonce i poplatek za služby delegáta byl jako příplatek a ne malý - 500 Kč na osobu!!! Tady už si musí udělat jasno klient.

Nicméně je pravdou, že i my jsme tento obrovský tlak neustáli a museli jsme rozdělit cenu na plavbu bez dopravy a na plavbu s příplatkem za dopravu. Otevřeně říkám, že naše plavby nejsou nejlevnější a ani není našim zájmem prodávat plavby za nesmyslně nízké ceny. My prodáváme plavby na MSC Cruises s CK RIVIERA TOUR - prodáváme cestovní službu klientovi v patřičné kvalitě. Takže si můžete koupit plavbu za pár korun a dostanete do ruky pouze palubní lístek (a zažil jsem spoustu takových případů) nebo si malinko připlatíte a dostanete garantovaný servis služeb. Překlady jídelních lístků, výletů v destinacích, ale i informace o destinacích, které musíte osobně navštívit - to všechno stojí nemalé finanční náklady, které se pak promítnou do ceny zájezdu. Ale toto rozhodnutí už je na každém klientovi, zda chce mít pohodovou dovolenou s patřičným servisem nebo ušetřit tisícikorunu a pak stresovat během celé dovolené.

Tak kam nás pozvete na plavbu?

Rád bych Vás pozval na Taneční plavbu s naší taneční mistrovou Milenou Šmigurovou na MSC Orchestra 5.5.2012, ale tato plavby je již několik měsíců beznadějně vyprodaná. Taktéž vyprodanou máme i MSC Lirica 6.5.2012 v Severním moři. Takže i zde je názorný příklad toho, že u plaveb se nevyplatí s koupí dlouho otálet. 

Můžete tedy s námi vyrazit na prázdninové plavby:

MSC SINFONIA*** 28.6. a 5.7.2012, JANOV-CIVITAVECCHIA (ŘÍM)-SALERNO-TUNIS- IBIZA-MALLORCA-MARSEILLE
Cena včetně dopravy k 30.4.2012   18.980,-Kč   7nocí/8dnů

MSC ORCHESTRA**** 18.8.2012, západní Středomoří: PISA-LIVORNO-IBIZA-NEAPOL-SICILIE-TUNIS-VALENCIA-NICE-MONACO-FLORENCIE, kromě okruhu je i skvělá loď a návštěva Pisy a Florencie
Cena včetně dopravy k 30.4.2012   21.990,-Kč   7nocí/8dnů

Na podzim je skvělou volbou Taneční ZUMBA:
MSC ARMONIA*** 27.9.2012, plavba řeckými ostrovy přes Santorini. Santorini je úžasné samo o sobě, čeká Vás horská stezka na oslících nebo návštěva Athén.
Cena včetně dopravy k 30.4.2012   19.990,-Kč   7nocí/8dnů

Doslova peckou letošního roku je plavba do Izraele, kde kotvíme dva dny. Návštěva Svaté země bude zcela jistě impozantní. Na tuto plavbu máme poslední volná místa.
MSC POESIA**** 17.9.2012
Cena včetně dopravy k 30.4.2012   24.990,-Kč   11nocí/12dnů

Plavební společnost MSC křtí letos v květnu novou loď MSC DIVINA. A i my budeme mít tu čest být u toho. Na podzim pak na této lodi plánujeme plavbu na Madeiru a Kanárské Ostrovy a Casablanku.
MSC DIVINA ***** 13.11.2012
Cena včetně dopravy k 30.4.2012   19.990,-Kč   11nocí/12dnů

Rozhodnout se je těžké - pro mě, neplavce, ale dobrodružství na lodi mě doslova láká. Po dvouhodinovém povídání o plavbách nabývám přesvědčení, že na plavbu se rozhodně vydám. Je to zajímavý způsob cestování, který je rozhodně třeba vyzkoušet. 

- PR článek -

CK RIVIERA TOUR
Náměstí Hildy Synkové 1389
763 31  Brumov-Bylnice

Tel.: 571 424 588, 577 012 757
604 253 781, 603 170 508

info@rivieratour.cz 
riviera@rivieratour.cz 
www.rivieratour.cz

Článek byl zobrazen 20 741 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA