Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Lyžování v Itálii

Italské Alpy - informace o lyžařských střediscích 
Dolomity - informace o lyžařských střediscích

Přestože se Itálie rozkládá na jihu Evropy, její severní část je hojně vyhledávána milovníky zimních sportů. Rozkládají se zde totiž mohutná pohoří posetá množstvím menších příjemných areálu i gigantických středisek. Návštěvníky sem přitahují úžasné horské scenérie, výborně upravené sjezdovky, slunečné počasí i kvalitní zázemí.

Sever Itálie pokrývají Italské Alpy, které se dále člení do několika horských celků. Nejvyšší horou je Monte Bianco (Mont Blanc) rozkládající se na pomezí Francie a Itálie a měřící 4807 metrů nad mořem. Dalšími významnými vrcholy jsou Monte Rosa, Marmolada, Gran Paradiso či Matterhorn na hranicích se Švýcarskem. Díky těmto jedinečným horám je Itálie u lyžařů tolik oblíbená. Vzhledem k rozmanitosti terénů si zde užijí jak naprostí začátečníci a rekreační lyžaři, tak i zkušení lyžařští nadšenci. Převážná většina terénů pro lyžování je lehkých nebo středně obtížných. Navíc Itálie se může pochlubit jedněmi z nejlépe upravovaných sjezdovek v Evropě, proto je lyžování zde opravdovým zážitkem.

Itálie je skvělou volbou pro všechny, kdo si chtějí do sytosti užít zimních radovánek. Zájem o lyžování v Itálii roste především kvůli relativně dobré dostupnosti horských oblastí a také kvůli neustálé modernizaci lyžařských areálů. Různé inovace, které v jednotlivých regionech a střediscích probíhají, překvapují každoročně i stálé návštěvníky. Moderní přepravní zařízení jezdí až do necelých dvou a půl tisíc metrů nad mořem, díky čemuž je zajištěna dostatečná sněhová nadílka na svazích až do jara. V nižších polohách se o dostatek kvalitního sněhu starají sněhová děla.

V Italských Alpách patří k nejnavštěvovanějším rozsáhlá lyžařská oblast Alta Valtellina nabízející úžasných 210 km sjezdových a 105 km běžkařských tratí. Velké oblibě se těší také střediska jako Bardonecchia, Aprica, La Thuile, Fopollo nebo Limone. V průsmyku Stilfserjoch najdete Passo Stelvio, které je největším ledovcovým areálem v Itálii. V Kottických Alpách se rozkládá lyžařská oblast Sestriere – Via Lattea, kterou tvoří několik menších areálů. V horském masívu mezi vesničkami Prato Nevoso a Artesina je v oblasti Piemontských Alp situováno další unikátní středisko Mondole.

Na rozmezí Itálie, Rakouska a Švýcarska je pak možné navštívit lyžařské středisko Sulden am Ortler rozkládající se pod vrcholem Ortler měřícím 3905 metrů nad mořem. V údolí Tauferer Ahrntal se také nachází dvě menší, ale významná a špičkově vybavená lyžařská střediska Speikboden a Klausberg. Kdo by se chtěl dostat pod nejkrásnější evropské hory Mont Blanc, Monte Rosa a Cervino neboli Matterhorn, musí vyrazit do oblasti Valle d´Aosta, která je protkána více než 700 km sjezdových tratí. Lyžování na 300 metrů širokém Schnalstalském ledovci pod vrcholem Grawant si můžete užít ve středisku Val Senales neboli Schnalstal.

Turisticky nejnavštěvovanější část Italských Alp však představují Dolomity s nejvyšší horou Marmolada měřící 3343 metrů nad mořem. Přesněji spadají do oblasti Jižních vápencových Alp a jsou jedním z nejrychleji se rozvíjejících regionů v alpské oblasti. Dolomity nabízí krásnou přírodu, mohutné skalní hřebeny, horské vrcholky a také jedinečnou flóru a faunu. Díky svému charakteru a cenové přijatelnosti jsou velmi oblíbenou destinací pro zimní dovolenou a také patří k nejnavštěvovanějším lyžařským regionům v Alpách. Oblast je známá svou pohostinností a velkým počtem slunečných dní během roku.

Za skutečný ráj zimních sportů v Dolomitech je považována lyžařská oblast Dolomity Superski ležící v severoitalské provincii Trentino. Jde o rozsáhlý komplex sdružující 12 velmi kvalitních vysokohorských středisek, který nemá v celé Evropě konkurenci. Při zakoupení jednoho skipasu s názvem Dolomiti Superski si můžete užívat lyžování či snowboardingu na více než 1200 kilometrech dokonale upravovaných sjezdových tratí. Oblast Dolomity Superski je známá výborným technickým zázemím v podobě 420 moderních vleků a lanovek, vynikajícího systému umělého zasněžování a také vždy upravenými a přehledně značenými lyžařskými tratěmi. Oblast Dolomity Superski je napojena na světově proslulý lyžařský okruh Sella Ronda tvořený čtyřmi propojenými středisky. Sella Ronda zahrnuje 280 sjezdových tratí o celkové délce více než 400 km. Jednou z největších lyžařských oblastí v Dolomitech je pak Val di Sole zahrnující pod sebe 6 lyžařských středisek, z nichž některá jsou vzájemně propojená vleky a lanovkami.

Jelikož si návštěvníci italských hor chtějí po náročném dni na svahu užít také trochu zábavy, mnohé lyžařské areály nabízejí kvalitní večerní zábavu, jak pro dospělé, tak i pro rodiny s dětmi. Kdo si chce dopřát trochu relaxace, určitě uvítá pestrou nabídku wellness procedur. Ubytování v Itálii je na velmi dobré úrovni, převládají apartmány a penziony, které jsou vzdáleny několik stovek metrů nebo několik málo kilometrů od sjezdovek.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA