Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Plavby s Riviera Tour - vyrazte s námi za poznáním Santorini, Turecka a nejkrásnějších míst Itálie

Plavba lodí s Riviera tour - Siena

Dobrý den, jmenuji se Pavel Číž a budu vašim delegátem na první z plaveb s návštěvou Nejkrásnějších perel Itálie, na kterou vyrážíme už 8. května 2024. Vy, kteří mě znáte, dobře víte, jak miluji Itálii a právě při této plavbě vám chci kus této nádherné země ukázat.

Představte si, že se probudíte s výhledem na zářící Neapol, se snídaní plnou čerstvých italských delikates... Přesně takové ráno vám může poskytnout výletní plavba na lodích MSC Cruises. Pokud máte rádi cestování, objevování nových kultur, skvělé jídlo a nezapomenutelné zážitky, tak tato plavba je přesně pro vás!

Naše cesta s Riviera Tour nabízí nepřekonatelné cestovatelské zážitky. Od historického bohatství Neapole a Sieny, přes ikonické pláže Mykonosu a Santorini, až po kulturní rozmanitost Izmiru a neskutečnou architekturu Florencie. A nezapomínejme na to, co dělá každý moment na palubě nezapomenutelným – skvělé jídlo a zábava.

Den první: Řím

Hned po noční cestě do Itálie přijedeme do Říma, hlavního města této země, ve kterém budeme mít dostatek času projít si ta nejkrásnější místa tohoto starodávného civilizačního centra. Uvidíme slavné Koloseum, Forum Romanum, Kapitol, památník krále Viktora Emanuella II., Fontanu di Trevi, kafíčko si dáme na Piazza Navona, nejkrásnějším náměstí v Římě a vezmu vás také na nejlepší italskou zmrzlinu v tajném podniku v centru města. Pak mrkneme na Andělský hrad a Vatikán, o kterém si budeme hodně povídat. A večer? Pravá italská večeře a doslova nasávání vůně jara. Pak nás čeká první noc v Itálii v hotelu u města.

Plavba lodí s Riviera tour - Řím, Koloseum

Den druhý: Tuscania a nalodění v Civitavechii

Další den začněme jako Italové - kafíčkem v baru v Tuskánii, krásném starověkém městě kousek od Civitavecchie, přístavu našeho pozdějšího nalodění. Jeho prohlídka a fotky z místa samého vás doslova nadchnou. Pak už se nalodíme na MSC Divina, pětihvězdičkovou loď, která je za mě velmi příjemná, jednoduchá na orientaci a skvělé služby.

Plavba lodí s Riviera tour - Toskánsko

Den třetí: plavba na moři

Ač si to možná na první pohled neuvědomujeme, nesmírnou výhodou této plavby jsou celé dva dny na moři, při kterých si opravdu odpočinete a doslova vyčistíte hlavu. Plavba totiž není jen o poznávání nových destinací. Plavba je i o tom, že by si měl každý udělat čas sám na sebe a na své přátele. Využijme proto volného dne na moři. Můžeme se koupat, opalovat, využít vířivek a mnoho dalšího.

Tento zájezd není "jen" o destinacích, které při plavbě i cestách po Itálii navštívíme. Je to i o zážitcích na palubě - od gurmánských večeří s menu připravenými michelinskými šéfkuchaři, přes špičkovou zábavu, až po uvolnění v luxusním spa. Každý den je nové dobrodružství a každá noc je nepřeberné množství možností, jak si užít života.

Plavba lodí s Riviera tour - loď MSC Divina

Den čtvrtý: Mykonos

Během plavby nás čeká také Mykonos. Na tento řecký ostrov se většina z nás na dovolenou jen tak nedostane, proto je skvělá volba navštívit jej v rámci plavby na moři. Mykonos s jeho ikonickými bílými větrnými mlýny je synonymem pro dokonalé pláže a nikdy nekončící párty. Je to místo, kde se setkává starověké dědictví s moderním životním stylem.

Plavba lodí s Riviera tour - Mykonos

Den pátý: Izmir

V Izmiru zase nahlédnete do úplně jiného světa - turecké trhy plné barev, vůní a chutí vás zcela pohltí a nabídnou unikátní zážitky. Jiná země, jiná kultura a velmi hezká procházka. Izmir to je moderní Turecko a je neskutečné, jak se dokáže historie skloubit s novou architekturou. Popovídáme si o zajímavostech Izmiru, ale i o zvyklostech a zvláštnostech této země. Bude se vám tu opravdu líbit.

Zájemci mohou vyrazit také na výlet do zhruba hodinu jízdy vzdáleného archeologického naleziště Efezu, starověkého centra Malé Asie s ohromným přístavem, a také k domu zesnutí Panny Marie. Na červnové plavbě vás na tento výlet doprovodí i náš delegát.

Plavba lodí s Riviera tour - Turecko, Efez

Den šestý: Santorini

Santorini je příběhem o nádherných východech a západech slunce, které se odrážejí na bílých domech s modrými střechami nad strmými vysokými útesy. Přírodní krása a poklid tohoto místa jsou jako balzám na duši. Milovníky adrenalinu čeká projížďka na oslících. Tento ostrov je doslova rájem pro všechny milovníky fotografování: co záběr, to fotka do alba.

Plavba lodí s Riviera tour - Řecko, Santorini

Den sedmý: plavba na moři

Znovu se vracíme na širé moře, kde strávíme den plavby po Egejském a Středozemním moři, při kterém můžete využívat nekonečnou pohostinnost lodi. Během večerních hodin budeme míjet Messinskou úžinu, jejíž vodní víry vzniklé míšením vod Středozemního a Tyrhénského moře daly vzniknout řeckým bájím o mořských obludách Σκύλλα a Χάρυβδις (Skylle a Charybdě).

Plavba lodí s Riviera tour - loď MSC Divina

Den osmý: Neapol

Neapol vám představí Itálii v její nejautentičtější podobě. Pizza, která se právě vytahuje z dřevěné pece, vůně čerstvého espressa, které se line ulicemi, a panorama Vesuvu je scéna jako z filmu. A navíc vám během procházky ukážu i sídlo MSC Cruises, s jejíž lodí plujeme.

Den devátý: Siena a Florencie

Nasedáme zpět do autobusu a vyrážíme na cestu domů. Cestou zastavíme v Sieně a Florencii, městech, které připomínají živé galerie plné umění, historie a architektury pod širým nebem, které vás provedou příběhy italské renesance i současnosti.

Siena

Máte pocit, že většina dnešních turistických destinací ztratila svou autentičnost pod tlakem komercializace? Nebojte se, Siena, krásné město ve středním Toskánsku, vám ukáže, že pravá italská kultura stále žije. Siena nabízí to nejlepší z italského životního stylu, gastronomie a historie bez davů turistů, které najdete v jiných částech Itálie. Toto město, zapomenuté v čase, má něco pro každého - od nádherných středověkých památek až po nezapomenutelné gastronomické zážitky.

Plavba lodí s Riviera tour - Toskánsko, Siena

Proč navštívit Sienu?

Piazza del Campo - srdce města, které je známé svým unikátním lasturovým tvarem. Dvakrát do roka se zde koná slavný koněspřežný závod palio, plný barev, vášně a tradic.

Katedrála Santa Maria Assunta (Duomo di Siena) - jedno z nejkrásnějších děl italské gotiky, které oslní nejen svou fasádou, ale i bohatě zdobeným interiérem.

Lokální kuchyně - Siena je rájem pro milovníky jídla. Od tradičních pizzerií, kde můžete ochutnat pravou italskou pizzu, až po luxusní restaurace nabízející speciality jako je "Pici" (ručně dělané těstoviny) nebo "Panforte" (místní sladkost).

Umění a kultura - město je plné galerií, muzeí a kostelů, kde můžete obdivovat díla významných umělců jako jsou Duccio, Simone Martini a mnoho dalších.

Příroda a krajina - okolí Sieny je jako vytržené z pohádky. Zeleným kopcům Toskánska dominují vinice, olivové háje a malebné vesničky. Ideální pro pěší turistiku nebo cyklistiku. Právě to budeme obdivovat na cestě autobusem z přístavu. Návštěva Sieny není jen obyčejným výletem, je to cesta do srdce Itálie, kde můžete zažít pravou italskou pohostinnost, poznat historii z první ruky a nechat se hýčkat místními delikatesami. Po prohlídce si odpočineme v autobuse na cestě do Florencie. A zcela jistě únavou v autobusu usnete.

Florencie

Představte si, že se probouzíte ve městě, kde historie dýchá na každém rohu, kde každá ulička skrývá příběh a každý kousek jídla je uměleckým dílem. Vítejte ve Florencii, srdci Toskánska, kde se umění, historie a gastronomie snoubí do dokonalé symfonie.

Plavba lodí s Riviera tour - Florencie

Proč navštívit Florencii?

Protože historii tu opravdu cítíte na každém kroku: od nádherné katedrály Duomo s nezapomenutelnou kopulí, přes majestátní Palazzo Vecchio, až po slavný Ponte Vecchio - Florencie je živým muzeem renesance. Umění, které vás ohromí. Podíváme se i na venkovní galerii se sochami u galerie Uffizi, jednoho z nejstarších a nejslavnějších uměleckých muzeí na světě, domu nesčetných děl od Leonarda da Vinciho, Michelangela a Botticelliho. A ukážu vám i Davida.

Ve Florencii gastronomie potěší každého gurmána: zdejší kuchyně je plná chutí a vůní. Ať už je to tradiční florentský steak, ribollita nebo jednoduchá bruschetta, vaše chuťové buňky budou nadšené. Příběhy a legendy, které ožívají v ulicích - každá ulička, každý náměstíčko má svůj příběh.

Cestování rozšiřuje obzory, ale Florencie vás naučí také cítit a vnímat krásu v její nejčistší formě. Učí nás, že umění není jen v galeriích, ale je všude kolem nás - ve vůni čerstvého pečiva, v usměvavých tvářích místních, ve zvucích města. Kromě nezapomenutelných zážitků a fotografií, které budou zdobit vaše alba a sociální sítě, si z Florencie odnesete pocit spojení s historií, uměním a kulturou, který je k nezaplacení.

Pokud vás tento příspěvek inspiroval k tomu, abyste se vydali na cestu svých snů, nezapomeňte ho sdílet s přáteli! Kdo ví, třeba se vaše další dovolená změní v dobrodružství, na které nikdy nezapomenete. Moc se na Vás těším. Tak co, vyrazíte se mnou na tuto plavbu? Pokud ano, neotálejte, volných míst na květnové plavbě už moc není.

Na plavbu Egejským mořem s návštěvou nejkrásnějších perel Itálie můžete vyrazit v těchto termínech:

24 210 PERLY ITÁLIE A VÝCHODNÍ STŘEDOMOŘÍ

Termín: 8. - 18. 5. 2024

Loď: MSC Divina

CENA: 26.990 Kč/ob.

Plavba lodí s Riviera tour - mapa plavby

24 219 STŘEDOMOŘÍ A TOSKÁNSKO

Termín: 27. 6. 2024 - 6. 7. 2024

Loď: MSC Divina

CENA: 36.990 Kč/os.

Plavba lodí s Riviera tour - mapa plavby

24 239 ŘECKO, TURECKO A PERLY ITÁLIE

Termín: 24. 10. - 4. 11. 2024

Loď: MSC Divina

CENA: 29.990 Kč/os.

Plavba lodí s Riviera tour - mapa plavby

Více informací na tel. 571 424 588, na emailu info@rivieratour.cz nebo kliknutím na webu plaveb s dopravou a delegátem.

- PR článek - 

Článek byl zobrazen 744 krát.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA