Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Maratea

Maratea - informace o letovisku

Na jihozápadním pobřeží Itálie se v zálivu Policastro rozkládá malebné horské městečko Maratea, které je oblíbeným cílem turistů toužících nejen po válení u moře, ale také po aktivním odpočinku. Romantické historické centrum Maratea navíc nabízí řadu památek a kouzelnou atmosféru, a proto rozhodně stojí za vidění.

Celé pobřeží v okolí Maratea je přirovnáváno k pobřeží Amalfi, které se nachází jižně od Neapolského zálivu. Také zde strmé skály spadají přímo do moře, kde jsou bičovány vlnami Tyrhénského moře. Místy se objevují romantické písčité pláže, v malých přístavech kotví plachetnice a jachty movitých návštěvníků. Městečka se středověkými kláštery a kostelíky jsou rozeseta v kopcích a nabízí tak úchvatné výhledy na moře a široké okolí. Nejinak je tomu i v Maratei, je místem, které se skvěle hodí pro dovolenou, v níž se kombinuje poznávání s koupáním.

Z celého regionu Basilicata je právě městečko Maratea mezi turisty nejoblíbenější. Mohou za to písčité pláže, piniové lesíky i množství památek, které je možné navštívit. Nepřehlédnutelnou dominantou Maratea je nádherná socha Ježíše Krista s roztaženými pažemi, která je věrnou kopií Kristovy sochy v brazilském Rio de Janeiru. S výškou 22 metrů je tak druhou největší sochou na světě, jež nese název socha Ježíše Spasitele. Socha tyčící se nad městem na skále San Biagio je z bílého mramoru a tak nádherně kontrastuje s okolní krajinou. Návštěva Maratea tak láká i věřící, díky soše získává městečko jistý sakrální rozměr. Socha údajně stráží zdejší přístav. Z vrcholu San Biagio, kde byla vystavěna ještě bazilika sv. Biagia, se naskýtá krásný výhled na celý záliv Policastro.

Na své si v Maratei přijdou také milovníci nakupování, v červenci a v srpnu se ve městě konají tradiční trhy. Nakoupit na nich můžete snad vše, na co si vzpomenete, oblíbené jsou zejména nejrůznější ručně vyřezávané předměty. Mezi suvenýry samozřejmě nechybí ani zmenšeniny Kristovy sochy.

Do Maratei se dostanete po pobřežní silnici, která vede až k soše Krista, u níž se nachází placené parkoviště. Cesta je ovšem dosti klikatá, strmá a úzká a někdy dává dost zabrat i autům, natožpak cyklistům.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA