Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Val di Sole - lyžování v Itálii

Malebné horské údolí Val di Sole rozkládající se na hranici italských krajů Tridentsko, Horní Adige a Lombardie, vytváří jednu z největších lyžařských oblastí Dolomit. Toto „Slunečné údolí“, jak by se dal název Val si Sole přeložit, leží západně od Bolzana, na svazích mohutné horské skupiny Adamello Brenta.

Val di Sole je součástí ohromného sjezdovkového okruhu Skirama Dolomiti a je obklopeno kulisami dolomitských masívů Brenta, Adamello Presanella a Ortes Cevedale. Každého návštěvníka zde ohromují nádherná horská panoramata a bizarní skalní útvary. Mnohé svahy jsou porostlé hustými lesy a alpské louky se v létě proměňují na pestrobarevné koberce tvořené nejrůznějšími horskými kytkami. Val di Sole je tak ideálním místem, kde je možné jak v létě, tak i v zimě strávit pohodovou aktivní dovolenou.

Val di Sole, Itálie

Oblast zahrnuje šest lyžařských středisek, které jsou mezi sebou navzájem propojeny vleky a lanovkami. Střediska Madonna di Campiglio, Pinzolo, Folgarida - Marilleva, Pejo, Passo Tonale a Ponte di Legno společně nabízí více než 260 km lyžařských tratí nejrůznějších náročností. Mezi jednotlivými středisky se můžete libovolně pohybovat na jeden skipas, pokud si pořídíte rozšířený skipas, pak můžete navíc navštívit i střediska Paganella a Monte Bondone.

Val di Sole, Itálie

Z údolí jsou návštěvníci pod sjezdovky dopravováni pohodlnými skibusy, které jsou zdarma. Díky dostatečné nadmořské výšce jsou na svazích zaručeny dobré sněhové podmínky po celou sezónu trvající zpravidla až do pozdního jara. Součástí Val di Sole je i ledovec Presena tyčící se do nadmořské výšky 3018 metrů, který zaručuje kvalitní sněhovou pokrývku po celý rok. Sjezdovky bývají pravidelně upravovány, a pokud je třeba, také technicky zasněžovány z moderních a výkonných sněhových děl. Přeprava lyžařů je zajišťována 103 moderními lanovkami a vleky. Celková přepravní kapacita tak činí 80 tisíc osob za hodinu.

Val di Sole, Itálie

Například lyžařský areál Folgarida – Marilleva nacházející se ve výšce 1300 až 2180 metrů nad mořem nabízí celkem 62 km sjezdovek, z nichž 18 je snadných, 8 středně obtížných a 4 náročné. V případě potřeby je možné zasněžovat až 90% tratí. Lyžaři jsou přepravováni 26 lanovkami a vleky.  Další ze středisek, Pejo, nabízí 16 km sjezdovek v nadmořské výšce od 1180 až do úctyhodných 3000 metrů. Celkem 4 jsou pro začátečníky, 5 je středně obtížných a 2 jsou určeny jen pro zkušené lyžaře. Možnost umělého zasněžování je na 80% tratí. V areálu Pejo se o lyžaře stará 6 vleků a lanovek. V Passo Tonale ležícím ve výšce 1121 až 3016 metrů nad mořem najdou lyžaři celkem 100 km sjezdovek (včetně areálu Ponte di Legno). Uměle zasněžováno může být plných 100% tratí. V Passo Tonale převažují středně obtížné sjezdovky, kterých je zde 25, dalších 10 tratí je začátečnických a pouhých 5 obtížných.

Val di Sole, Itálie

Val di Sole je rájem také pro milovníky snowboardingu, součástí skiareálu Marilleva je jedinečný snowpark, kde najdou 250 metrů dlouhou U-rampu a spoustu dalších atrakcí. Užijí si zde i běžkaři, kterým jsou k dispozici kilometry značených a upravovaných běžeckých tras. Pestrou nabídku zimních sportů je možné doplnit ještě vycházkami do přírody na sněžnicích, nordic walkingem, sáňkováním nebo bruslením na ledových plochách. Val di Sole je pro svou dobrou dopravní dostupnost a také pestrou nabídku lyžařských terénů velmi oblíbené i u českých lyžařských nadšenců. Lyžování ve Val di Sole je tak možné doporučit všem milovníkům tohoto zimního sportu.

Městečka roztroušená v údolí Val di Sole nabízí ubytování v útulných horských hotelích, které jsou vybaveny moderními wellness centry a poskytují služby na úrovni. Dále mohou návštěvníci složit hlavy v luxusních rezidencích, apartmánech nebo i cenově velmi dostupných a přitom dobře zařízených a pohodlných kempech.

- jap -

Další články z Itálie:
Livigno - skvělé lyžování v Itálii

Passo Tonale – lyžování na ledovci
Údolí Eisacktal ožívá především v zimě

Článek byl zobrazen 6 871 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: září 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA