Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Velký průvodce Římem

Italská metropole Řím patří k nejstarším a nejvýznamějším městům Evropy. Historické město na "sedmi pahorcích" nad řekou Tiberou láká každoročně desítky milionů turistů z celého světa. Vedle světoznámých památek, jako je Koloseum, Forum Romanum nebo Patheon, nabízí Řím spoustu dalších zajímavostí.

Pro českého turistu je Řím snadno dostupný. Letenku lze při troše štěstí pořídit do 1 000 Kč za osobu a let z Ruzyně trvá zhruba 2 hodiny. Zajímavé může být také spojení poznávacího pobytu v Římě s relaxem na pobřeží Středozemního moře. Cesta autem se dá zvládnout za zhruba 12 hodin, urazíte přitom něco málo přes 1300 kilometrů. Ubytování v Římě pořídíte od tisíci koruny pro dvě osoby (levné ubytování v Římě najdete např. zde).

Pokud nechcete cestovat po vlastní ose, tak si určitě vyberete z široké nabídky poznávaček Říma od CK, širokou nabídku zájezdů od různých cestovních kanceláří najdete např. zde http://zajezdy.svetadily.cz.

Na Světadílech jsme pro vás připravili detailního průvodce Římem, v kterém přinášíme informace o desítkách zajímavých míst, která v italské metropoly stojí za navštívení. Budeme rádi, když se s námi podělíte o své zážitky z Říma v diskusi umístěné na konci této stránky.

Výjimečnost Říma spočívá také v tom, že se uvnitř města, za hradbami, ukrývá samostatná stát. Jedná se o sídlo papeže, Městský stát Vatikán, který byl založen v roce 1929. Řím byl však centrem katolické církve už dávno předtím a tak zde nalezneme velké množství úchvatných církevních památek vytvořených těmi největšími světovými umělci. 

Římské památky

Podle známé pověsti byl Řím založen roku 753 př. n. l a své jméno dostal po Romulovi, jednom z dvojčat, které odkojila vlčice. Dochované římské památky jsou však z doby pozdější. Množství středověkých, renezančních, barokních a dalších památek zajistí program na několik dní.

Andělský hradCircus MaximusFontana di Trevi
Forum RomanumKoloseumKonstantinův oblouk

obelisky v ŘíměPantheonPiazza del Popolo

Piazza di SpagnaPiazza NavonaSan Giovanni in Laterano
San Pietro in VincoliSanta Maria del PopoloSanta Maria Maggiore

Vatikán

V našem velkém průvodci Římem najdete 40 detailně zpracovaných památek a dalších mist, které stojí za navštívení.

Článek byl zobrazen 19 657 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA