Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Portofino – město, kde se schází celebrity

Na severozápadě Itálie se nedaleko Janova nachází jeden z nejromantičtějších přístavů Ligurské oblasti. Portofino je malebná rybářská vesnička, která si získala srdce mnoha Italů, ale také slavných celebrit ze všech koutů světa. Díky jejich přítomnosti se stala také jedním z nejexkluzivnějších a nejdražších letovisek v zemi.

Ve zdejším přístavu uvidíte kotvit jachty bohatých a mocných Italů. Pokud vás pohled na ně začne unavovat, vydejte se do centra městečka, které je protkáno spletí dlážděných uliček, jež jsou lemovány obchody, módními butiky, kavárnami a restauracemi, kde si můžete dát třeba romantickou večeři při svíčkách. Počítejte však s tím, že v hlavní letní sezóně se v Portofinu budete mačkat se zástupy turistů. Jestliže si budete chtít od lidí na chvíli odpočinout, můžete jít na vycházku do borovicového lesa, nebo se vydat po některé z mnoha pěšinek vedoucích nad vesnicí. Vůně jalovců a borovic sestupuje z hor až na pobřeží a příjemně provoní celou promenádu.

Město má značný historický význam a nachází se v něm řada památek. V minulosti patřilo k římskému impériu a jeho jméno má pravděpodobně kořeny ve slovním spojení „portus delphini“- v této oblasti žila tehdy početná kolonie delfínů. Město nabylo na významu ve středověku, rybáři ve zdejším přístavu zajišťovali potravu pro obyvatele okolních hor.

Portofino

Na vyvýšenině v centru obce stojí kostel San Giorgio, kde jsou údajně uloženy ostatky sv. Jiří, který sem byl ve 12. století donesen vracejícími se křižáky. Kostel měl také obranný charakter, z jeho věže byl totiž výborný rozhled na širé moře a tak se obyvatelé města vždy včas dozvěděli o blížících se nepřátelských lodích či vojácích.

Na dalším portofinském pahorku se v krásné rozkvetlé zahradě nachází hrad vybudovaný v 16. století. Také ten byl díky své strategické poloze původně vojenskou stavbou a jeho ochrany využil i císař Napoleon. Od starého hradu se vydejte po 4 km dlouhé pěšině až k majáku. Projdete si tak jednu z nejoblíbenějších tras, které vesnička nabízí. Místo je pro romantické duše jako stvořené - na nádherný výhled, který se zde naskýtá při západu slunce, opravdu nezapomenete. Podobně magická vyhlídka se otevírá také ze silnice vedoucí do sousedního letoviska Santa Margherita Ligure. Jako na dlani máte před sebou průzračné moře a barevné portofinské domečky.

Portofino

Za vidění v Portofinu rozhodně stojí oratoř Nostra Signora dell'Assunta ze 14. století, ve které jsou umístěni dva obrovští ukřižovaní Ježíšové, jeden bílý a druhý černý. Obyvatelé je nosí v procesí při oslavách patrona města, svatého Jiří, které se každoročně konají 23. dubna.

Výběžek nad Portofinem je téměř celý pod ochranou přírodního parku Parco Naturale di Monte di Portofino. Ten ochraňuje početné zástupce flóry, mezi nimiž jsou borovice allepo, borovice přímořské, jalovec, vřes, nejrůznější voňavé byliny, císt a více než 700 druhů polních květin. Do parku směřují pěšinky jak z Portofina, tak i z nedaleké rybářské vesnice Camogli situované na západní straně výběžku. Z Portofina se můžete vydat po jedné z delších stezek do kláštera San Fruttuoso pocházejícího z 11. století, který se nachází na konci úzkého zálivu ve stínu olivovníků a borovic. Cesta tam a zpět je dlouhá asi 15 km a zabere cca 4 hodiny. Okolí Portofina nabízí také skvělé sportovní vyžití, na své si přijdou milovníci plachtění nebo windsurfingu. Okolní útesy jsou pro svůj jedinečný ekosystém zase úplným rájem pro potápěče.

- jap -

Další články z Itálie:
Poloostrov Gargano
Spoleto – to je 2500 let historie
Cagliari – hlavní město Sardinie
Trulli – tajemné cukrové homole
Benátky - kostel San Zaccaria

Článek byl zobrazen 21 478 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA