Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Casamicciola

Informace o letovisku Casamicciola na ostrově Ischia

Na severním pobřeží ostrova Ischia se rozkládá velký turistický přístav a městečko Casamicciola

Terme. Casamicciola je však známá především jako lázeňské město s termálními prameny, které je pravděpodobně nejstarší na ostrově. Zdejší radioaktivní alkalicko-bikarbonátové termální prameny, které důkladně prozkoumal doktor Iasolino, jsou bohaté na minerály a kdysi se věřilo, že vyléčí doslova každou nemoc. Používají se ke koupelím, bahenním zábalům a nejrůznějším léčebným kúrám. Mezi nejznámější a nejúčinnější prameny patří Rita a Gurgitello, jejichž teplota vody dosahuje více než 60 stupňů Celsia.

Ostrov osídlili řečtí kolonisté, kteří zde museli čelit četným vulkanickým výbuchům, útokům korzárů a nejrůznějším přírodním živlům. V roce 1882 postihlo Casamicciolu velmi silné zemětřesení a většina města byla doslova srovnána se zemí. Později byla znovu vystavěna a dokonce se stala místem, kam jezdili své dovolené trávit významní hudebníci i spisovatelé, kteří ocenili zdejší klid a mohli se soustředit na práci. Častými hosty zde byli například Ibsen či Garibaldi, kteří museli bydlet ve vilách domorodců, jelikož zde ještě nebyly vystavěny žádné hotely. Podle legendy se do jeskyně v blízkosti termálního parku Castiglione uchýlila věštkyně Sibyla, aby předpověděla příchod Krista.

Dnes v tomto lázeňském městě naleznete spoustu hotelů, penzionů i apartmánů. Na každém kroku natrefíte na restaurace, bary, kavárny a cukrárny, které vás budou lákat k posezení a ochutnávce místních specialit. Milovníky nakupování jistě potěší malinké obchůdky s nejrůznějšími suvenýry. Pokud si chcete koupit potraviny, čerstvé ovoce, nebo jiné zboží, navštivte místní minimarket. Koupání je umožněno v teplých vodách Tyrhénského moře. Pláže jsou zde menší, písčito-oblázkové, kromě hlavní pláže zde najdete ještě spoustu dalších klidnějších míst ke koupání. I mořská voda je plná jódu, což prospívá nejen kůži, ale i nervovému systému. Casamicciola je ideálním výchozím místem pro pěší výlety. Aktivnějším lidem doporučujeme výstup na horu Monte Trippodi, což je starý vulkanický kráter porostlý piniovými háji. Pro Casamicciolu je typická také ručně malovaná keramika, nachází se zde slavná keramička bratří Menellových. Za návštěvu stojí také geofyzikální observatoř, náměstí Piazza Marina či Piazza Bagni.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA