Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Lacco Ameno

Informace o letovisku Lacco Ameno na ostrově Ischia 

Lacco Ameno je sice jednou z nejmenších obcí na Ischii, ale zato jednou z nejvýznamnějších. Najdete zde velmi kvalitní a moderní lázně s termálními koupelemi. Toto malebné ischijské městečko je u turistů velmi oblíbené, kromě lázeňských budov nabízí také řadu luxusních hotelů. Lacco Ameno bylo vystavěno v malé zátoce San Monatono na úpatí hory Monte Vico.

V Lacco Amenu vyvěrají četné horké prameny, z nichž nejznámější jsou Regina Isabella a Santa Restituta. Tyto prameny jsou velmi radioaktivní a produkují alkalickou (muriaticko- sulfáto-sodnou) vodu. Lázně v městečku se tak proslavily svými termálními koupelemi a bahenními zábaly. U pláže San Montano, v blízkosti Lacco Amena se rozkládá Termální park Negombo. V něm je návštěvníkům k dispozici 12 termálních a slaných bazénů, je možné si v něm dopřát minerální hydromasáže i tureckou koupel. Parku je umístěn v krásné zahradě, kde je možné obdivovat několik stovek druhů exotických a středozemních rostlin. Občerstvení poskytuje restaurace a kavárna. K Negombu patří i privátní pláž.

Santa Restituta je patronkou městečka a podle ní se v Lacco Amenu nejmenuje jen pramen, ale i spousta míst a památek. Pojmenován po ní byl například kostel v centru pocházející z 11. století, který je nejstarším na Ischii. V centru se rozkládá také náměstí Santa Restituta, na němž se nachází zajímavé muzeum vystavující různé objevy a pozůstatky z dob starověké řecké civilizace.

Lacco Ameno je místem, kde byl na Ischii vystavěn vůbec první hotel. Ten hostil spoustu známých osobností, mezi nimiž byl například filosof Mendelsson, spisovatel H. CH. Andersen nebo vědkyně Marie Curie-Sklodowska. Neodmyslitelným symbolem Lacco Amena se stala jedinečně tvarovaná skála, které se zde říká Fungo, neboli „houba“. Jde o původní lávovou vyvřelinu, kterou moře a vítr vytvarovali do dnešní podoby. V Lacco Amenu najdete krásné, teplé a čisté moře, je proto místem, kde lze prožít báječnou letní dovolenou.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA