Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Brescia

Město Brescia se nachází v severoitalském regionu Lombardie. Druhé největší lombardské město po Milánu vyniká bohatým kulturním dědictvím počínaje římskými chrámy a konče triumfální architekturou Mussoliniho éry, která je nejvíce patrná na hlavním náměstí Piazza Vittoriale.

Není možné přesně říci, kdy byla Brescia založena, ale jisté zmínky se objevují již z dob Herkula. Jisté však je, že Bresciu poznamenaly všechna historická období od doby římské až po sjednocení Itálie. Za zmínku stojí Pinacoteca, ve které jsou vystaveny obrazy Rafaela, Tintoretta a místních renesančních umělců a Museo Della Citta, kde můžete obdivovat římské umění a artefakty.

Piazza della Loggia, kde se koná trh, nese jméno půvabné renesanční lodžie, kterou zčásti postavil Palladio a je asi nejhezčím místem v Brescii. Celé náměstí je směsicí ukázek největších architektonických skvostů ve městě. Nachází se zde stejnojmenný Palazzo Loggia z 15. století s krásnou klasicistickou fasádou. Na náměstí Loggia můžete vidět také známý orloj z 16. století, který odbíjí hodiny.

Obdiv dále budí Duomo di Brescia. Nachází se na stejnojmenném náměstí a dělí se na nový dóm z 19. století a starý dóm ze století 11. Ten je v podstatě nejdůležitější ukázkou románské architektury v Lombardii. V Brescie můžete navštívit také mnoho muzeí. Nejpůsobivější je asi trojlodní kapitolínský chrám Tempio Capitolino. Jsou zde zbytky antického římského chrámu. Kostel San Nazaro e San Celso z 18. století ve Via Bronzoni ukrývá za zdmi rozkošný oltářní obraz od Tiziana.

Brescia je také zábava a nová kultura. Od června do září probíhá v Brescie jakýsi typ letního festivalu, někdy řečený Grest jako Grande Estate – velké léto. Ve městě se konají všemožné akce jak pro dospělé tak pro děti, spousta her, představení, soutěží apod.

Brescia je také plná noční zábavy. Je zde spoustu barů a diskoték, kde můžete tančit a popíjet až do rána. Pokud máte rádi takový typ zábavy, pak dejte pozor, ať se příliš neopijete místním perlivým vínem Franciacorta, které je velmi známé a ceněné.

Říká vám něco Milla Miglia neboli Tisíc mil? To je závod historických automobilů, který probíhá v květnu. Začíná v Brescii a končí v Římě. Mohou se ho účastnit pouze vozy staršího roku výroby před rokem 1957. Tenhle závod je jednou z nejúchvatnějších podívaných v okolí.

 

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA