Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Brescia

Město Brescia se nachází v severoitalském regionu Lombardie. Druhé největší lombardské město po Milánu vyniká bohatým kulturním dědictvím počínaje římskými chrámy a konče triumfální architekturou Mussoliniho éry, která je nejvíce patrná na hlavním náměstí Piazza Vittoriale.

Není možné přesně říci, kdy byla Brescia založena, ale jisté zmínky se objevují již z dob Herkula. Jisté však je, že Bresciu poznamenaly všechna historická období od doby římské až po sjednocení Itálie. Za zmínku stojí Pinacoteca, ve které jsou vystaveny obrazy Rafaela, Tintoretta a místních renesančních umělců a Museo Della Citta, kde můžete obdivovat římské umění a artefakty.

Piazza della Loggia, kde se koná trh, nese jméno půvabné renesanční lodžie, kterou zčásti postavil Palladio a je asi nejhezčím místem v Brescii. Celé náměstí je směsicí ukázek největších architektonických skvostů ve městě. Nachází se zde stejnojmenný Palazzo Loggia z 15. století s krásnou klasicistickou fasádou. Na náměstí Loggia můžete vidět také známý orloj z 16. století, který odbíjí hodiny.

Obdiv dále budí Duomo di Brescia. Nachází se na stejnojmenném náměstí a dělí se na nový dóm z 19. století a starý dóm ze století 11. Ten je v podstatě nejdůležitější ukázkou románské architektury v Lombardii. V Brescie můžete navštívit také mnoho muzeí. Nejpůsobivější je asi trojlodní kapitolínský chrám Tempio Capitolino. Jsou zde zbytky antického římského chrámu. Kostel San Nazaro e San Celso z 18. století ve Via Bronzoni ukrývá za zdmi rozkošný oltářní obraz od Tiziana.

Brescia je také zábava a nová kultura. Od června do září probíhá v Brescie jakýsi typ letního festivalu, někdy řečený Grest jako Grande Estate – velké léto. Ve městě se konají všemožné akce jak pro dospělé tak pro děti, spousta her, představení, soutěží apod.

Brescia je také plná noční zábavy. Je zde spoustu barů a diskoték, kde můžete tančit a popíjet až do rána. Pokud máte rádi takový typ zábavy, pak dejte pozor, ať se příliš neopijete místním perlivým vínem Franciacorta, které je velmi známé a ceněné.

Říká vám něco Milla Miglia neboli Tisíc mil? To je závod historických automobilů, který probíhá v květnu. Začíná v Brescii a končí v Římě. Mohou se ho účastnit pouze vozy staršího roku výroby před rokem 1957. Tenhle závod je jednou z nejúchvatnějších podívaných v okolí.

 

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA