Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Portoferraio

Hlavní město italského ostrova Elba se rozkládá na jeho severním pobřeží a žije zde kolem 11 tisíc stálých obyvatel. Navíc je správním střediskem a největším centrem ostrova. Nachází se zde velký přístav a také mnoho památek z 16. století. Starý přístav využívali již etruští a ligurští osadníci. Na moderním nábřeží můžete navštívit některou z restaurací, kaváren nebo pizzerií. Neměli byste zapomenout ochutnat místní rybí speciality, nebo tradiční pokrmy z darů moře. Na své si zde přijdou milovníci nakupování, na každém kroku se nachází nějaký obchůdek nebo krámek se suvenýry či rukodělnými výrobky.

Centrem města se klikatí úzké dlážděné uličky plné schodů a schůdků. Portoferraio je známé také svými četnými starými kostely. Jelikož bylo město v roce 1548 zrekonstruováno ve vojenském stylu, patří mezi jeho hlavní památky především pevnosti Stella, Falcone a Bastione della Linguella. Další významnou památkou je kostel Milosrdenství a Napoleonovo muzeum. Ve starém městě se nachází také jedna z Napoleonových residencí Palazzina Napoleonica nazývaná také Palazzina dei Mulini. Pokud si v Portoferraiu půjčíte auto nebo motorku, můžete se vydat na okruh kolem ostrova a navštívit některá z jeho nejzajímavějších míst, včetně ukrytých a odlehlých pláží. Portoferraio má dobré trajektové spojení s Livornem, Piombinem a mnoha dalšími ostrůvky Toskánského souostroví.

V oblasti Portoferraia jsou jedny z nejvyhledávanějších pláží pro potápění. Nejen Portoferraio, ale vlastně celá Elba se stala rájem pro potápěče. Proto zde téměř všude narazíte na potápěčské základny, kde si můžete doplnit kyslíkové lahve nebo půjčit potápěčské vybavení. Pokud vás potápění láká, ale ještě s ním nemáte žádné zkušenosti, můžete se přihlásit do některého z kurzů, které probíhají ve zdejších potápěčských školách. Na pláži si za malý poplatek můžete pronajmout i slunečníky a lehátka. Zdejší pláž má pozvolné svažování do moře, což ocení hlavně rodiny s malými dětmi a méně zdatní plavci. Koupání je umožněno v průzračně čisté vodě Ligurského moře.

Vyzkoušet zde můžete celou řadu vodních sportů, jako je například windsurfing, paragliding, jízda na vodních lyžích, skútrech nebo šlapadlech. Přístavní město Portoferraio je navíc ideálním místem pro jachting, pravidelně se tady koná mezinárodní závod v jachtingu. Nedaleko hlavní pláže se rozkládá mnoho dalších zajímavých pláží, které vám poskytnou dostatek soukromí. Jsou tvořeny jak hrubším, tak i jemnějším pískem, najdete zde i oblázkové pláže, které se střídají s kamenitými. Jsou sice menší, někde organizované a jinde úplně volné. Mezi nejznámější pláže v oblasti Portoferraia patří Scaglieri, Biodola, Bagnaia, Vittico, Enfola, Sorgente, Sansone, Aquaviva, Padulella, Le Ghiaie, Magazzini, Otone.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA