Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Elba

Elba – ostrov, který proslavil Napoleon, patří mezi krásná místa ve středomoří, kde je možné prožít krásnou dovolenou. Vyznačuje se stálým počasím (během turistické sezóny mnoho neprší), čistým mořem s mnoha plážemi, kde je možné strávit příjemnou rodinnou dovolenou. Pro ty, co neradi polehávají jen na pláži, jsou zde příležitosti i pro pěší turistiku (nejvyšší hora má přes 1 000 m n. m.) a zejména řada atraktivních potápěčských lokalit.

Ostrov Elba patří k největším z toskánských ostrovů, který leží pouhých 6 km od přístavu Piombino, odkud se můžete dostat několikrát denně trajektem do hlavního přístavu Portoferraio. Ostrov zahalený do vůně éterických olejů, omývaný vlnami Ligurského moře, ráj pro geology a milovníky minerálů a polodrahokamů, nepopsatelné porosty kaktusů aloe, oleandrů, fíkovníků, eukalyptu a jiného teplomilného rostlinstva, vlhké klima, malebná městečka, výborné domácí vína, azurové moře - to vše nabízí ostrov Elba.

Na ostrově je sedm vesnic a městeček: Campo dell´Elba, Porto Azzurro, Rio Marina, Marciana, Capoliveri, Marciana Marina a Rio nell´Elba. Kdo z návštěvníků má rád dobrá jídla, přijde si v místních restauracích na své. Zdejší kuchyně vychází především z nejrůznějších úprav ryb, a tak pokud Elbu navštívíte, nezapomeňte ochutnat vynikající rybí polévky sburita, cacciucco a cibulové gurguglione. Kdysi to byla jídla chudých, dnes kralují místní kuchyni.

Nenechte si ujít výlet do muzea Villa dei Mulini na náměstí Piazzala Napoleone. Nad majákem Forte Stella stojí pevnost založená 1548 a dostavěná za Napoleona. Mezi další zajímavé místa Elby patří např.: akvárium v hotelu M2 v Marina di Campo, minerální pramen La Piccola Miniera nedaleko přístavního města Porto Azzuro, lanovka na nejvyšší vrch Elby Monte Capanne (1 019 m) a večerní přehlídka typického toskánského městečka s úzkými uličkami Capoliveri.

Mírným a stálým počasím a nádherně čistou vodou plnou života se stala Elba vyhledávanou i mezi sportovními potápěči. Murény, chobotnice, množství všemožných ryb, ale také ropušnice, úhoře, hvězdice a sasanky je možno zahlédnout takřka v kterémkoli místě. Raritou je potopený lodní vrak, stejně tak jako malé letadlo „cessna“ usazené na mořském dně.

Potápěčská sezóna na Elbě začíná o Velikonocích a uzavírá se koncem října. K potápění na Elbě není zapotřebí žádné povolení, čluny nepodléhají registraci ani placení poplatků do síly motoru 20 HP. Pokud se potřebujete vyznat v okolních vodách Elby, v každém knihkupectví či stáncích ve městech je ke koupi Průvodce pro potápěče a popisy jednotlivých lokalit ve dvou různých vydáních (jedno je italsky a druhé italsky, německy a anglicky) za cenu kolem 11 euro.

 

Kontextová reklama.

Elba - Napoleonovo příjemné vězení

Elba - Napoleonovo příjemné vězení

Elba by určitě nebyla tak známá, nebýt Napoleona. A to přesto, že slavný vojevůdce se zde nedobrovolně „rekreoval“ jen necelých 10 měsíců. Ale k tomu se ještě vrátíme.

celý článek

 
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA