Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Montecatini Val di Cecina

Na jihu Toskánska se 416 metrů vysoko nad údolím Val di Cecina rozkládá malebná vesnička Montecatini Val di Cecina, kde žije kolem 2000 obyvatel. Vesničku obklopuje krásná toskánská zvlněná krajina posetá piniemi, olivovníky a pomerančovníky. Najdete zde potřebný klid a pohodu pro strávení ničím nerušené dovolené v Itálii.

V Montecatini se nachází řada restaurací, barů a pizzerií, kde si můžete objednat chutné jídlo či skleničku dobrého vína. Nakoupit si máte možnost v místních potravinách, na každém kroku je také nějaký ten obchůdek se suvenýry. Ve středověkém jádru obce stojí několik historicky cenných domů, které dnes již slouží například jako turistické ubytovny. Je zde však zakázáno parkování a omezen automobilový provoz. Ubytovat se můžete také v kamenném statku San Pietro pocházejícím z roku 1700, jež byl pečlivě zrestaurován a dnes nabízí devět zařízených bytů s jedinečným výhledem do okolí.

Milovníci moře se za koupáním budou muset vydat až k 35 km vzdálenému Tyrhénskému pobřeží. Tam mohou navštívit některé z oblíbených přímořských letovisek jako je například Marina di Cecina. Přibližně 16 km odtud leží město Volterra, které je označováno také jako město alabastru, jelikož tradice těžby tohoto čistě bílého kamene pochází až do dob Etrusků.

V muzeu Museo Etrusco Guarnacci je umístěna sbírka více než 600 etruských uren z alabastru a terakoty. Volterra je přitažlivá nejen zdejší neporušenou přírodou, ale také četnými historickými památkami. V dávných dobách byla hlavním městem Etrusků a z těchto časů se zde dochovaly jedinečné neporušené městské hradby. Mezi nejvýznamnější památky Volterry patří městské brány, kterých je celkem sedm.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA