Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Strada in Chianti

V kopcovitém Toskánsku se ve výšce 240 metrů nad mořem rozkládá malá vesnička Strada in Chianti. Jak již samotný název napovídá, leží v kraji Chianti, který proslul výrobou velmi kvalitního vína. Obec je situovaná ve svahu a obklopena bohatou zelení. Je odtud krásný výhled na okolní kopce, ale také na asi 20 km vzdálenou Florencii.

Slovo „strada“ v italštině znamená „silnice“, což přesně vystihuje charakter městečka. Všechny obchody a důležité podniky se táhnou podél hlavní silnice. Najdete zde potraviny, řeznictví, pekařství, několik restaurací i barů. Pravidelně se zde každé úterý koná tradiční trh. Městečko ukrývá několik cenných historických staveb, jako je například dům Strada in Chianti č.428 se starobylou věží. Vznik věže se datuje až do roku 1200, v 18. století však byla přeměněna na obytný dům rodiny Landi.

Kam jen oko dohlédne, rozprostírají se zde úrodná políčka, olivové háje, piniové lesy a nekonečné vinice. Zdejší příroda vás ohromí na první pohled. Toskánsko je však bohaté i na historii a architektonické památky. Nedaleko od Strada in Chianti se nachází náhorní městečko Impruneta, které se proslavilo hlavně výrobou hrnčířských a keramických předmětů. Pokud se budete chtít vydat za poznáním dalších zajímavých míst kraje, pronajměte si auto a vyrazte například do Florencie, jež přitahuje návštěvníky svým renesančním vzhledem a atmosférou.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH LEVNĚ

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA