Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

San Miniato

Ve středu Toskánska se ve výšce 150 metrů nad mořem nachází tzv.“dvacetimílové město“ San Miniato. Je situováno v půli cesty mezi Florencií a Pisou. Tato středověká vesnice si do dnešní doby dokázala uchovat svou jedinečnou podobu a historické jádro s mnoha významnými památkami. Městečko má bohatou historii, o čemž svědčí nálezy řady artefaktů. V roce 1622 získalo město svůj dnešní název a vzniklo zde sídlo biskupa. San Miniato najdete na vyvýšeném místě, nad údolím řeky Arno.  Kolem se rozkládá nedotčená krajina vybízející k pěší turistice a aktivnímu odpočinku.

V tomto malém, ale rušném městě dnes žije kolem 25 tisíc obyvatel, kteří se živí hlavně pěstováním vína, zemědělstvím, chovem dobytka a prací v turistickém ruchu. Nad městem se tyčí dominantní věž z 13. století, kterou nechal postavit Federico II. Během 2. světové války byla zničena, ale v roce 1958 došlo k její celkové rekonstrukci. Pokud se k ní vypravíte, můžete se odtud kochat nádherným výhledem na romantickou toskánskou krajinu.

Další zajímavou památkou je Palazzio dei Vicari v jehož interiéru jsou uchovány nádherné fresky. V trojlodní katedrále San Genesio jsou k vidění vzácná umělecká díla z různých období. Ke katedrále náleží také mohutná věž se zvonem. Ve městě najdete sklárnu, výrobnu olivového oleje a proslavilo se rovněž pletením slaměných klobouků. Navštívit můžete i Diecézní muzeum duchovního umění nebo kostel S. Domenico z 13. století.

Pokud zatoužíte po koupání v moři, musíte se vydat k pobřeží Tyrhénského moře, které je vzdáleno přibližně 50 km. San Miniato je také ideální místo určené pro poznávání dalších zajímavých lokalit v oblasti. V blízkosti leží středověké obce Montopoli a Pelaia. Asi 45 km je vzdálena Pisa i renesanční Florencie.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH LEVNĚ

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA