Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Scansano

Na jihu Toskánska se mezi městy Grosseto a Orbetello rozkládá moderní prázdninové městečko Scansano. Bylo vystavěno v nadmořské výšce 500 metrů, proto se z něj naskýtá krásný výhled na okolní krajinu. Zatím nebylo poznamenáno masovým turistickým ruchem a proto zde najdete potřebný klid a pohodu. Město je ideální pro všechny, kdo chtějí trávit svou dovolenou v kouzelné krajině a užívat si přitom relaxace i aktivního odpočinku. K Tyrhénskému moři je to odtud 32 km.

Historie Scansana údajně sahá až před rok 1000, o čemž svědčí četné archeologické vykopávky. Název města je odvozen od křesťanského mučedníka S. Ansana, který pocházel z rodiny Anicia a žil v prvním století. Nejstarším dochovaným dokumentem zmiňujícím Scansano je listina z roku 1188 a v roce 1274 je o něm zmínka v protokolu. Protokol v té době rozděloval majetek dvou znesvářených větví rodiny Count Aldobrandeschi. Tato rodina vedla o město četné boje se Sienou. Stávala zde vlastní opevněná část Oppido.

V roce 1333 bylo do Scansana přemístěno několik zákonných a správních úřadů, jelikož nížiny v okolí města byly zamořeny malárií. V roce 1897 se pak Scansana stala hlavním významným městem Maremmy. V té době procházelo město největším rozkvětem a vystavěno zde bylo mnoho důležitých budov, jako třeba nemocnice, divadlo Castagnoli, základní škola atd. Dnes je město známé svou zemědělskou činností, téměř všude jsou k vidění olivové háje, vinice a rozlehlá políčka. Právě odtud pochází kvalitní italské víno Morellino di Scansano D.O.C. a Cantina Cooperativa del Morellino di Scansano.

Nedaleko od Scansana se rozkládá přírodní park Maremma, který se stále vyznačuje nedotčenou a divokou přírodou. Dříve se zde vyskytovalo mnoho močálů a neprůchodných cest, proto byl určen spíše pro dobrodružnější povahy. Ve zdejší kopcovité krajině jsou stále husté borovicové lesy, neprostupné křoviny, vodní tůně a močály. Stojaté vody se staly domovem pro mnoho druhů vodního ptactva a na loukách se prohánějí stáda divokých koní či maremmských krav, které jsou výrazné svými velkými prohnutými rohy. Krajina je bohatá také na květenu, na jaře kvete levandule, pelyněk a tymián. Během léta všechna voda ustoupí a vyschne a krajina se tak promění v jakousi savanu. Na své si tak v oblasti přijdou milovníci turistiky a jezdectví.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH LEVNĚ

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA