Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Vicchio

V nadmořské výšce 200 metrů se na severu italského Toskánska rozkládá malebná historická vesnice Vicchio. Prvními obyvateli byli Etruskové, o čemž svědčí i četné archeologické nálezy pocházející z jejich období. Obec, kde dnes žije přibližně 7 tisíc obyvatel, je vtěsnána do údolí nad řekou Sieve a obklopena překrásnou a nedotčenou přírodou. Z Vicchia se naskýtá jedinečný výhled na okolní kopce a také na řeku Mugello. Místní obyvatelé se živí převážně zemědělstvím, pěstováním vinné révy a výrobou vína.

Město je rodištěm slavného italského malíře Beata Angelica, vlastním jménem Jana z Fiesole, který se narodil v roce 1387. Byl považován za jednoho z nejlepších církevních umělců a malířů 15. století. Svá nejlepší díla tvořil v dominikánském konventu ve Fiesole, kam se ve svých 20 letech rozhodl stoupit. Ve Vicchiu je mu věnováno městské muzeum. Kromě tohoto malíře se ve Vicchiu narodil také slavný malíř a architekt Giotto di Bondone (1267-1337) a renesanční malíř Guido di Pietro.

Mezi nejvýznamnější památky, které můžete ve městě vidět, patří kostel Sv. Jana Křtitele, modlitebna dell'Arciconfraternita della Misericordia, dům Benvenuto Cellini, palác Palazzo Pretorio či Casa di Giotto. Ve městě se každoročně od konce srpna do začátku září konají nejrůznější trhy a výstavy s ukázkami místních řemesel. Součástí oslav je také ochutnávka tradičních italských pokrmů a cyklistický závod.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA