Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Gaiole in Chianti

Gaiole in Chianti je důležitým městem vína v nejnavštěvovanější oblasti Toskánska – krajině Chianti. Gaiole in Chianti je malebnou historickou obcí v srdci Toskánska. Město disponuje zajímavým starobylým centrem a poněkud modernější výstavbou na okraji.

Bezesporu neznámější část Toskánska je skutečně oblast Chianti. Přitahuje svou krásou a vlnícími se kopci posetými vinicemi a stříbřitými olivovými hájky. Vrchy Chianti se tyčí jižně od Florencie a dosahují až k Sieně. Vína této oblasti jsou věhlasně proslulá, počínaje Chianti dei Colli Senesi až po skvělé Brunello di Montalcino. Bylo by hřích tyto lahodná vína v samém srdci Toskánska neochutnat.

Asi není jiného místa na světě, jež by ve stejnou chvíli vykazovalo tak vysokou úroveň civilizace, historie, umění, kultury, architektury a krajiny, tak jako Toskánsko. Kromě toho, proměnlivost toskánské krajiny je tak široká, že sahá od vysokých a ostrých vrcholků apuánských Alp, které poskytují bílý sochařský mramor, přes vlídné svahy Chianti – rodiště slavného vína, až po pobřežní pláže, moře a ostrovy. To, co všechny nakonec na Toskánsku tak udivuje, je naprostá a stálá harmonie (opomeneme-li přítomnost průmyslových zón) mezi městem a venkovem, mezi scenérií rolnickou a městskou.

Tip na výlet
Nedaleko městečka Gaiole in Chianti najdete Castello di Brolio. Tento velký hrad s cimbuřím, ke kterému přijedete po krásné cestě lemované cypřiši, patří od 12. století rodině Ricasoli. Z cimbuří je krásný výhled do údolí Arbia a na kopce krajiny Chianti a v místním vinném sklepě si můžete koupit dobrá vína, která se vyrábějí přímo na hradě.

Gaiole in Chianti je ideálním místem pro konání výletů po zajímavých městech Itálie, jakými jsou bezesporu 35 km vzdálené náhorní město Siena, jež si dokázalo zachovat kolorit útulného náhorního městečka a 60 km vzdálená Florencie, jež je nazývána kolébkou renesance.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA