Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Colle Val d'Elsa

V půvabném údolí Val d’Elsa se nachází město Colle Val d’Elsa, které leží na levém břehu řeky Elsy a dnes je jedním z důležitých producentů krystalu v Itálii. Ve městě se nacházejí tři muzea: Museo Civící a Museo d’Arte Sacra, Museo Archeologico, Museo del Cristallo, kde najdete vše o historii a produkci krystalů.

Město Colle Val d´Elsa, vzdálené 45 km severně od Sieny má středověké kořeny. Okolní krajina Toskánska je výrazná mírnými kopci s usedlostmi rozptýlenými v kopcích a obklopená impozantními cypřiši.

Colle Val d'Elsa již na první pohled upoutá krásným historickým jádrem. Středověké jádro tohoto toskánského města vyčnívající nad krajinou na hřbetě kopce se jmenuje Colle Alta. Najdete zde romantické křivolaké, úzké uličky, ale i krásné kostely a paláce. Na vstupu do města stojí gotická městská brána, pozůstatek středověkého opevnění.

Samotné město Colle Val d'Elsa je známo broušením křišťálového skla, jak tovární, tak i ruční výrobou. Colle di Val d´Elsa je totiž staré manufakturní město, vděčící za raný rozvoj textilních a sklářských dílen geniálnímu kanalizačnímu a vodnímu systému z 11. stol.

Colle Val d'Elsa je posazena ve svahu a nabízí překrásné výhledy na rozlehlé Toskánsko. Město se rozkládá na okraji oblasti Chianti a je ideálním místem pro poznávání krás rozmanitého Toskánska. Ideální geografická poloha italského města Colle Val d'Elsa skýtá mnoho možností výletů, například do proslulých měst jako je 25 km vzdálená Siena a kolem 50 km vzdálené Florencie.

Agroturistika v Toskánsku
Například - farma patřící rodině Ceramelli od druhé poloviny 13. století se nachází mezi Sienou (16 km) a Florencií (45 km) ve vzdálenosti 3 km od Colle val d´Elsa a 20 km od San Gimignana. Na 70 hektarech se zde produkuje hlavně víno Chianti. Centrem farmy je vila z 18. století přestavěná na hotel a restauraci, v okolních původně zemědělských usedlostech jsou komfortní apartmány zařízené starožitným nábytkem. Vše se nachází ve velkém parku, kde mají hosté k dispozici bazén.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH LEVNĚ

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA