Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Lucignano

Italské městečko Lucignano leží na vyvýšenině nad údolím Chiana. Městečko Lucignano s originálním kruhovým půdorysem se rozkládá kolem středověkého hradu. Uvnitř jeho hradeb se zachovala řada domů z 13. až 18. století v soustředně probíhajících ulicích. Pozoruhodný je kostel San Francesco a radnice s malým muzeem.

Město Lucignano se pyšní mnoha historickými památkami. Kromě několika výjimek jsou budovy postavené v rozmezí 13. až 18. století ve výborném stavu a dodávají městu závan ušlechtilosti zdůrazněné masivní strukturou „Rocca“. V radnici bohaté na fresky ze škol v Siene a Aretine, je malé muzeum pozoruhodné svými expozicemi cenných prací a předmětů. Zvláštní význam má především „Albero della Vita“ (strom života), originální relikvie a úžasný příklad pozdního gotického aretinského zlatnictví.

Poslední dvě květnové neděle se zde koná tradiční „Maggiolata Lucignanese“. Přehlídka alegorických vozů zdobených pestrými květinami láká do tohoto malého městečka ve Valdichiana obrovské množství návštěvníků.

Tipy na výlety
Italské Lucignano má dopravně velmi výhodnou polohu a skýtá mnoho možností výletů za perlami Toskánska, jakými jsou město Arezzo, náhorní a útulné město Siena či Florencie, známá jako kolébka renesance.

Arrezzo leží ve východním Toskánsku. Původně bylo důležitým etruským sídlištěm, později římským městem strategického významu a ve středověku svobodnou městskou republikou (komunou). V polovině 14. století se Arezzo stalo součástí Toskánského velkovévodství pod vládou Medicejských a sdílelo jeho osudy. V  archeologickém muzeu je umístěna významná sbírka mincí, dále zde najdeme řecké a etruské vázy, bronzové sošky a vázy Corallini. V Museo Statale d'Arte Medioevale e Moderna jsou zastoupena díla nejvýznamnějších aretinských umělců, např. Margaritona, Spinella, Bartolomea della Gatta, Signorelliho a Vasariho.

Za zmínku kromě památek stojí samozřejmě také speciality proslulé toskánské kuchyně, stejně jako ušlechtilá místní vína. Pokud si chcete Toskánsko vychutnat opravdu všemi smysly, neměli byste vynechat ani návštěvu typické restaurace „trattoria“ či „osteria“, kde se podávají vynikající toskánské pokrmy - šťavnaté kousky masa připravované na nejjemnějších olivových olejích, křehká zelenina, jemné ryby, čerstvé saláty a k tomu lahodná, znamenitá vína. Vzrušujícím zážitkem může být rovněž návštěva trhů s čerstvou zeleninou, ovocem či rybami.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA