Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Pratovecchio

Italské městečko Pratovecchio, vyhledávané pro svůj poklid, naleznete na severovýchodě Toskánska - historicky bohatého a velmi rozmanitého italského kraje. Pratovecchio je italské městečko oblasti Cansetino, nacházející se v horní části nádherného údolí Arbo. Toto údolí, ležící v samém srdci italského národního parku Foreste Casantinesi, je celé obklopené krásnými horskými lesy.

Pratovecchio je jedním z nejkrásnějších měst celého údolí. Bohatá a různorodá vegetace, příznivé klima a poloha vytváří z kulturního a historického pohledu tuto oblast zajímavou a přitažlivou v každé roční době. Přírodní krásy můžete obdivovat v Národním parku lesů Casentinesi.

Centrum a okolní oblast Pratovecchia svědčí o víře místních lidí. Najdete zde dva kláštery Camaldolese a klášter Dominikánských řádových sester. Nachází se zda také farní kostel San Pietro a Fomena, jeden z nejdůležitějších příkladů romáské architektury v Casentinu, který leží blízko města. Hrad Romena je symbol správní síly, který byl pevností a majetkem Guidi Counts a je zmíněn v Danteho Pekelném zpěvu XXX.

Každé dva roky se zde koná událost známá jako „Forme di legno“ (tvary dřeva), což je událost, která kombinuje umění, řemeslo a kulturu spojenou se dřevem. V některých zdejších obchodech můžete najít „panno del casentino“ což je vlněný materiál, který vyráběly tkalci po více než pět století s užitím zelených a oranžových barev.

Pokud budete chtít poznávat i jiné perly Toskánska, vydejte se do 50 km vzdáleného, skvostného italského města Florencie, případně 45 km severo-západně vzdáleného města Arezzo. Krajina okolo Arezza je pokryta celým zástupem městeček a vesniček, které mají své kouzlo a osobitost. Cortona, Castiglion Fiorentino, Sansepolcro, Monte San Savino, San Giovanni Valdarno a maličké Cennina patří mezi nejznámější.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH LEVNĚ

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA