Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Massa

V toskánské provincii Massa-Carrara se rozkládá historické město Massa, jehož původ se datuje k roku 882. Dlouhá staletí se o Massu vedly vleklé boje mezi městy Lucca a Pisa. Teprve v 15. století byly tyto boje ukončeny, protože se Massa dostala pod nadvládu rodiny Malaspinů, která zde panovala další tři století. Následně město společně s Carrarou získala Marie Beatrice d´Austria Este. V roce 1860 následně došlo ke sjednocení Itálie a Massa tak získala statut svobodného města.

Centrem města je náměstí Piazza degli Aranci, které je olemováno alejí pomerančovníků. Najdete zde překrásné paláce, jako například Palazzo Cybo-Malaspina, který byl dokončen v 18. století a jehož architektem byl Alberico I. Nejvýraznější dominantou Massy je středověká pevnost a udržovaný renesanční hrad Castello Malaspina. Za návštěvu stojí také katedrála San Pietro a Francesco, která byla vystavěna ve 14. století a pyšní se barokním interiérem. Uvnitř jsou uloženy hrobky rodu Malaspinů a několika biskupů. Původně na tomto místě stával kostel, který byl však v 19. století přestavěn na tuto jedinečnou katedrálu.

Pokud zatoužíte po koupání v moři, navštivte 5 km vzdálené prázdninové středisko Marina di Massa, které je obklopeno piniovými háji. Poskytuje návštěvníkům dostatečné zázemí i služby, potřebné ke strávení příjemné a ničím nerušené dovolené. Letovisko díky své poloze u moře a nedaleko Apuánských Alp vyhovuje všem, kdo rádi střídají odpočinek u vody s aktivním odpočinkem v horách. Pro turisty zde byla vystavěna řada ubytovacích kapacit.

Jedním, z největších lákadel střediska jsou překrásné písčité pláže, které však mohou přecházet v kamenité celky.

Nedaleko odtud se nachází Carrara, což je hlavní město této provincie. Carrara se proslavila zejména svými mramorovými lomy. Mramor z těchto lomů používal pro svá díla dokonce i Michelangelo. Jejich historie však sahá až do doby Římanů. Oblast je plná zajímavých míst, která jistě stojí za návštěvu. Je odtud výhled až na pobřeží Versilia a město La Spezia.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH LEVNĚ

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA