Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Pitigliano

Pitigliano se rozkládá v kopcovitém území provincie Grosseto na hranicích s Latiem. Už v dávných dobách bylo město sídlem Etrusků a poté Římanů. Pitigliano je etruská vesnice na úzkém skalním výběžku v oblasti Maremma na jihu Toskánska. Italské Pitigliano má velice dlouhou historii, sahající od prehistorické doby přes etruskou a románskou dobu až do středověku a renesance.

Toskánská vesnice Pitigliano se pyšní jedinečnou polohou vysoko nad jeskyněmi v útesech údolí Lente. Jedno ze „skalních měst“ – etruské Pitigliano, jako by vyrůstalo přímo ze skalního terénu. Díky množství otvorů, oken a stěn domů z tmavého lávového kamene připomíná z pohledu protějších kopců ve výšce 313 metrů nad mořem bochník prohlodaný myší.

Zajímavým místem v Pitiglianu je hebrejské gheto, zvané také 'Piccola Gerusalemme' (malý Jeruzalém). Jeskyně slouží po staletí jako sklep a také pro uskladnění známého 'Bianco di Pitigliano'. Ve vesnici Pitigliano sídlí Museo Zuccarelli s nevelkou expozicí umělce Francesca Zuccarelliho (1702 – 88), který je mimo jiné autorem dvou oltářních obrazů ve středověkém dómu na Piazze San Gregorio.

Největší atrakcí horského městečka je středověké jádro. V Pallazo Orsini z 13. století sídlí několik menších muzeí s místními etruskými nálezy a také biskupství. Hned vedle paláce lze spatřit pozůstatky středověkého akvaduktu, který zásoboval městečko vodou.

Tipy na výlety
Krásnou pobřežní přírodu chrání Parco Naturale della Maremma, do kterého se můžete dostat pěšky z hezké vesnice Talamone nebo autobusem (auta do parku nesmějí) z Alberece, jižně od Grosseta.

Odpočinout si můžete u 50 km vzdáleného moře nebo v termálním koupališti vzdáleném 30 km od Pitigliana, kde můžete využít některé z nabízených léčebných kúr. Tato vesnice je jedinečným místem pro strávení klidné dovolené v Itálii prostoupené bohatou historií toskánského kraje.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH LEVNĚ

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA