Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Ravi

Ravi je malá italská vesnice, která se nachází v toskánské provincii Grosseto. V půvabné vesničce Ravi naleznete zajímavý středověký zámek. V okolí Ravi se nachází spousta historických památek z doby Etrusků. Koho přitahují kromě bohaté historie Toskánska také průzračné vody moře, ten jistě uvítá překrásné dlouhé písčité pláže v italském letovisku Follonica, které je vzdáleno pouhých 15 km odsud.

Na pobřeží Maremmy se nacházejí zátoky Cala Martina a Cala Violina a pláž Punta Ala. Nad nimi se rozkládá středověká kamenná vesnička Castiglione della Pescaia, která je hlavním městem oblasti Alta Maremma. Tu tvoří půvabné vesničky Scarlino, Gavorrano, Ravi a Buriano, které mají kouzlo starých dob. Byly totiž obydleny již Etrusky.

Původní obyvatelé vesničky Ravi – Etruskové, založili nedaleko ní jedno z jejich nejkrásnějších měst – Vetulonii. Toto etruské město získalo prosperitu tím, že využívalo doly u blízkého města Massa Marittima. Malé středověké město se rozvinulo jako hornické sídlo, a proto je zde k vidění Museo della Miniera, ve kterém se můžete seznámit s historií hornictví. Za pozornost určitě stojí bezesporu nejcennější historická památka - dóm San Cerbone, která bývá označována za jednu z nejpůsobivějších v celém Toskánsku.

Oblast Maremma se táhne od města Grosseto po jižním pobřeží Tyrhénského moře. Je to jedna z nejméně obydlených oblastí Toskánska, kde se rozkládá park s rozsáhlou faunou a florou Parco dell´Uccellina. V této oblasti je mnoho etruských archeologických nalezišť, což činí tuto oblast hezkým výletním místem.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA