Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Massarossa

V toskánské provincii Lucca se nachází město Massarossa, které má velmi bohatou historii a to je také jeden z důvodů, proč se stalo oblíbeným a vyhledávaným turistickým letoviskem.  Massarossa je situována na úpatí Apuánských Alp, ale není to odtud daleko ani k Ligurskému moři. Díky této ideální poloze je vyhledávaná milovníky lenošení na pláži, ale také aktivními turisty milujícími horskou turistiku. Na své si zde přijde opravdu každý, Massarosa poskytuje potřebné zázemí a služby pro strávení ničím nerušené a pohodové dovolené.

Nedaleko se rozprostírá známé italské jezero Lago Massaciuccoli, které bylo vyhlášeno přírodní chráněnou oblastí a stalo se domovem pro nejrůznější i chráněné druhy ptáků. V této rezervaci se pravidelně scházejí ornitologové, aby mohli tyto ptáky pozorovat a podnikat nejrůznější exkurze. Jezero se svou bohatou faunou i florou však okouzlí každého návštěvníka.

Okolí Massarossy je rovněž známo, jako oblast dvou archeologických nalezišť- etruského a románského. Jestliže toužíte po poznání dalších zajímavých lokalit v této části Toskánska, vydejte se například do města Viareggio. Největším lákadlem této oblasti je dlouhá písečná pláž s historickým rybářským přístavem. Historie města sahá až do středověku, v roce 1172 zde byl postaven hrad v blízkosti cesty Via Reggia, která zde je dodnes a stala se centrem veškerého kulturního dění ve městě.

Viareggio je také vyhlášeným lázeňským městem, které je velmi živé, bohaté na noční život a společenskou zábavu. Pro turisty jsou zde připraveny nejrůznější druhy zábavy a kulturní akce. Ve Viareggiu se pravidelně každý rok koná bujarý karneval, kvůli kterému se sem sjíždí mnoho turistů. V 19. století bylo město pro svou architektonickou jedinečnost nazýváno „Perla Ligurského moře“. 

V blízkosti Massarossy se rovněž nachází městečko Torre del Lago Puccini, kde jsou uloženy ostatky významného italského hudebního skladatele Giaccoma Pucciniho.  Najdete zde také jeho dům a muzeum. Ve městě se pravidelně koná jeden z nejvýznamnějších hudebních festivalů v Itálii „Festival Puccini“.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH LEVNĚ

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA