Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Forte dei Marmi

Na severozápadě Toskánska se mezi městy La Spezia a Viareggio rozkládá oblíbené a vyhledávané letovisko Forte dei Marmi. Své jméno získalo podle starověkého přístavu, ze kterého se vyvážel carrarský mramor. Toto moderní prázdninové středisko je omýváno vodami Tyrhénského moře a nejčastějšími návštěvníky jsou bohatí Italové.

Forte dei Marmi bylo prvním mondénním letoviskem v této oblasti a také dnes si zde můžete užít pohodovou dovolenou. Hlavním lákadlem jsou zdejší písečné pláže a průzračně čisté moře lákající ke koupání. Pláže mají pozvolný vstup do vody, proto se hodí i pro rodiny s dětmi a nezkušené plavce. Vyzkoušet zde můžete celou řadu vodních sportů a za malý poplatek je možné si zapůjčit lehátka a slunečníky. Na své si zde přijdou zejména vyznavači windsurfingu a plachtění. Všechny pláže se pyšní modrou vlajkou EU, která označuje dokonale čistou vodu i prostředí.

Příjemnou procházku nabízí promenáda táhnoucí se podél letoviska, která je lemována piniovým lesíkem. Najdete zde také četné kluby, diskotéky a bary, které vyhledávají milovníci noční a společenské zábavy. Navštívit můžete i jeden z nejprestižnějších plážových klubů oblasti.  Do moře zasahuje vycházkové molo, ze kterého se můžete kochat pohledem na městečko, pláže, moře i nedaleké Apuánské Alpy. V okolí mola jsou vystaveny zajímavé sochy moderních umělců.

Pro sportovně založené jedince jsou zde připraveny tenisové kurty, golfové hřiště a navíc máte možnost se projet i na koni.  Městu dominuje pevnost z 18. století a nejvýznamnější památkou je kostel sv. Ermeta, což byl patron města.

Ideální poloha Forte dei Marmi láká k výletům do nedalekých zajímavých měst, jako je například Viareggio, Carraro, Pietrasanta nebo Torre del Lago Puccini. Tato místa jsou proslavená svými kamennými lomy, kamenickými a sochařskými dílnami. V Torre del Lago Puccini jsou zase uloženy ostatky významného italského hudebního skladatele Giaccoma Pucciniho.  Najdete zde také jeho dům a muzeum. Ve městě se pravidelně koná jeden z nejvýznamnějších hudebních festivalů v Itálii „Festival Puccini“. 

Pokud chcete podniknout zajímavý výlet, vypravte se k nedalekému jezeru Massaciuccoli, které je chráněno jako přírodní rezervace. Své útočiště zde našlo mnoho druhů vodních a také vzácných migrujících ptáků. Když se budete chtít vydat ještě o něco dále, zajeďte si do Pisy, Luccy, Florencie, Sieny či Volterra.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH LEVNĚ

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA