Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Arezzo

Arezzo patří k nejstarším a především k nejbohatším toskánským městům. Leží ve stejnojmenné provincii, v místě, kde se setkávají čtyři údolí provincie - Val di Chiana, Valdarno, Valtiberina a Casentino.

Arezzo je typickým představitelem Toskánska. A to ve všech směrech – po stránce umělecké a kulturní, historické i přírodní. Co se týká průmyslu, pak z ekonomického hlediska je pro město velkým přínosem výroba klenotů a šperků.

Poklady přírody
Arezzo se nachází v předhůří Apenin. Již zmíněná čtyři nádherná údolí dodávají celé provincii Arezzo nepopsatelné kouzlo. Konkrétně údolí Val di Chiana, původně nehostinné území bažin, dnes patří k nejkrásnějším místům Itálie.

Díky šikovnosti a dřině místních zemědělců se už v minulosti podařilo získat lány úrodné půdy, ostře kontrastujících s hlubokými lesy Casentina.

Rozlehlé vinice, nekonečné pastviny, spousta zeleně… To je Arezzo. Na kopcích v údolí řeky Tibery se pasou ovce, z jejichž mléka se vyrábí lahodný sýr. Výtečnou chuť mají rovněž místní vína Chianti dei Colli Aretini, Bianco Vergine della Val di Chiana a víno Colli dell´Etruria Centrále.

Krajina Arezza je výjimečná ještě jednou specialitou. Na podzim, když se ochladí, začíná sezóna lanýžů.

Podpisy historie
Arezzo je svým původem městem Etrusků. K jeho výraznějšímu rozvoji ovšem přispěli až Římané. Obě civilizace však zde po sobě zanechaly své stopy. Proto až se nasytíte pohledem na okouzlující krajinu, můžete se vydat za poznáváním místní historie.

Najdete zde spoustu domů pocházejících ještě z etruské doby, pravdě většinou již notně poničených. Rovněž trosky původně mohutných městských hradeb pamatují první zdejší obyvatele.

Římané se zasloužili o stavbu zdejších chrámů, lázní a divadla. Téměř nic z toho už však nemá svou originální podobu. Mezi ty nejzachovalejší patří snad jen zbytky antického amfiteátru.

K historickým budovám, které jediné si zachovaly svou původní tvář, patří snad jen zdejší kostely. Například kostel Pieve Santa Maria, dále Palazzo del Tribunale ze 17. století s balustrádou a venkovním schodištěm a Palazzo della Fraternita, jehož původ sahá až 13. století. Za zhlédnutí určitě stojí také pískovcová bazilika Duomo San Donato majestátně se tyčící nad městem, s krásnými barevnými skleněnými okny ze 16. století.

Zkrátka atmosféra středověku zde stále ještě je a dýchne na každého návštěvníka s intenzitou vlastní jen těm nejkrásnějším italským horským městečkům.

 

Kontextová reklama.

Arezzo, město keramiky a kovů

Arezzo, město keramiky a kovů

Arezzo je jedním z nejstarších a nejbohatších toskánských měst. Jeho blahobyt je založen na kvetoucím obchodu se zlatem a šperky. Přestože nejde o nejkrásnější město v Itálii, ukrývá Arezzo dokonalé středověké jádro a nádherná umělecká díla, která lákají k návštěvě davy turistů.

celý článek

 
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA