Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Luconela in Chianti

Luconela in Chianti je malebnou historickou obcí v srdci Toskánska. Bezesporu nejznámější část Toskánska je vyhlášena oblast Chianti, perfektní svou krásou a s vlnícími se kopci posetými vinicemi a stříbřitými olivovými hájky. Vrchy Chianti se tyčí jižně od Florencie a dosahují až k Sieně. Zalesněná krajina a vinice se mísí a poskytují fantastické pohledy, které se mění s každým ročním obdobím.

Navštivte zdejší slavné památky nebo se jen loudejte krajinou s mnoha kouzelnými vesničkami. Důležitými městy oblasti jsou Greve, Castellina, Radda a Gaiole in Chianti a samozřejmě Siena. Navštivte zahrady a nádherné sklepy s proslulými sudy vína Chianti Classico. Zastavte se na svačinku a ochutnávku vína v této oblasti. A poté ochutnejte místní typické pokrmy v kouzelné atmosféře starých vesnic umístěných mezi kopci. Budou to pro vás nezapomenutelné prázdniny, které se vám vryjí navždy do paměti.

Toskánsko je kraj proslulý uměním, historií a působivými scenériemi. Města regionu Toskánsko často obklopují etruské hradby a hojně rozšířená vegetace cypřišů. Krásné paláce svědčí o bohatství kraje Toskánsko a středověké radnice ukazují na odvěkou tradici demokracie a samosprávy.

Za renesance se uměleckou špičkou oblasti Toskánsko stala Florencie. V žádném případě nevynechejte ani prohlídku města Lucca a jeho historického centra, ohraničeného starověkými hradbami. Pisa dokázala ve středověku využít cest do zámoří k obohacení jak městské pokladnice, tak i vzdělanosti a kultury. Dokladem toho jsou stavby v centru města, z nichž zcela určitě nejznámější je Šikmá věž na Campo dei Miracoli "náměstí Zázraků".

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA