Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Montespertoli

Ve známé vinařské oblasti Chianti rozkládající se v centru Toskánska najdeme obec Montespertoli, která se stejně jako všechny ostatní v tomto kraji proslavila hlavně pěstováním a výrobou kvalitního italského vína. Mezi místní produkty patří proslulé červené chianti, vyrobené z těch nejlepších toskánských hroznů. V městečku, které je situováno v nadmořské výšce 257 metrů dnes žije kolem 12 tisíc obyvatel.

V okolí se rozkládá nekonečná typicky toskánská krajina posetá olivovníky a rozlehlými vinicemi. Dovolenou v tomto kraji by měli strávit ti, kdo touží po klidu, pohodě a relaxaci v přírodě, daleko od ruchu velkoměst. Pro návštěvníky je v městečku připraveno několik restaurací lákajících k ochutnávce italských specialit nebo k posezení u sklenky dobrého místního vína. Na každém kroku zde také narazíte na obchůdky se suvenýry a rukodělnými výrobky.

V Montespertoli se dochoval starý toskánský statek pocházející ze 17. století, který je celoročně otevřen pro turisty. Byl kompletně zrekonstruován a návštěvníci se z něj dnes mohou kochat krásným panoramatickým výhledem do okolí a na nedaleké městečko San Gimignano. Statek tvoří dva domy, ke kterým náleží ještě velký pozemek se zahradou, kde rostou stoleté stromy. Interiér statku je vybaven vkusným antickým a rustikálním nábytkem. Statek dnes obhospodařuje kolem 180 ha vinic a olivovníků. Potěšeni budou také milovníci rybolovu, protože zde najdou i malý rybník. Nedaleko statku máte možnost se věnovat jízdě na koni.

Přibližně 23 km od Montespertoli se nachází Florencie – tzv. kolébka italské renesance, která patří mezi nejvýznamnější turistické cíle. Jestliže se vydáte ještě dále, dojedete ke krásnému náhornímu městu Siena, které je plné gotických staveb. Toskánsko je velmi rozmanitý kraj a uspokojí milovníky kultury, historie, přírody, sportu i umění.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA