Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Pomarance

Pomarance je zajímavá historická vesnice, nacházející se na západě Toskánska. Vesnice Pomarance je vzdálena 45 km od Ligurského moře, a kromě výletů k jeho průzračným vodám tato italská vesnice nabízí příjemně klidnou atmosféru a historické památky, jež můžete prozkoumávat na vaší dovolené v Itálii.

Pomarance leží v překrásném pohoří Colline Metallifere v nadmořské výšce 370 m. Původ vesnice Pomarance se datuje od 11. století, kdy zde byl postaven hrad jako součást opatství a města Volterra. Historické skvosty, jež by neměly být při pobytu v italském Pomarance opomenuty, jsou románský kostel Giovanniho Battisty, kde jsou uchovány fresky od Aldemolla a jiných vynikajících umělců.

Pomarance leží v krásné kopcovité krajině centrálního Toskánska, blízko historického města Voltera (20 km) s památkami z dob Etrusků a středověkého městečka San Gimignano (50 km).

Tipy na výlet
Nedaleko od vesnice Pomarance naleznete Lardetelli. Tam se v Museo Geoterrmico proměňuje přírodní vedro z půdy v energii.

Pokud budete chtít vyrazit na celodenní výlet, na který budete ještě dlouho vzpomínat, zajeďte do 73 km vzdáleného italského města Siena. Siena je nádherné italské město, jež si dokázalo zachovat kolorit útulného náhorního městečka, ačkoliv je již poměrně hustě osídleno.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA