Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Montevarchi

Uprostřed Toskánska se v oblasti Chianti, která je světu známá především pěstováním vína, rozkládá malé město Montevarchi. Město se táhne podél toku italské řeky Arno v jejím dlouhém údolí. Montevarchi je jedno z největších a také nejživějších center v oblasti Valdarno.

Montevarchi má ideální polohu pro poznávání dalších zajímavých toskánských měst, leží na poloviční cestě mezi Florencií a Arezzem. Tyto dvě města mezi sebou v minulosti vedly četné boje, které se většinou odehrávaly právě na území města Montevarchi. Když bylo město pod nadvládou Florenťanů, tak zažívalo největší rozkvět. Rozvíjela se ekonomika a obchod, vyrábělo se zde hedvábí, vlna, textil a keramika. Tento obchodní význam si město udrželo až do dnešních dní. Narazíte zde například na butiky světové módní značky Prada a dalších prodejen značkové módy.

Ve městě dnes žije kolem 22 tisíc obyvatel, kteří se živí hlavně zemědělstvím, pěstováním a výrobou vína, chovem dobytka nebo prací v turistickém ruchu. Díky svému umístění poskytuje město návštěvníkům mnoho kulturního i přírodního bohatství Toskánska.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA