Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Volterra

Toskánské město Volterra je situováno na náhorní plošině v nadmořské výšce 530 metrů v kopcovité krajině mezi údolími Valle di Cecina a Era. Díky jeho poloze je odtud překrásný výhled na okolní kopce a vzdálené Apeniny. Voltera je přitažlivá nejen zdejší neporušenou přírodou, ale také četnými historickými památkami. V dávných dobách byla hlavním městem Etrusků a z těchto časů se zde dochovaly jedinečné neporušené městské hradby. Město je protkáno kamennými středověkými uličkami, které jsou již v dnešní době lemovány množstvím obchůdků a restaurací.

Volterra je označována také jako město alabastru, jelikož tradice těžby tohoto čistě bílého kamene pochází až do dob Etrusků. Tradice a zpracování se zde předává z generace na generaci. Místní řemeslníci z alabastru vytváří nádherné bílé sošky a jiné umělecké předměty. Také v muzeu Museo Etrusco Guarnacci je umístěna sbírka více než 600 etruských uren z alabastru a terakoty. I místní hrobky uchovávaly mnoho takovýchto uren. Zdejší muzeum vystavuje jednu z nejlepších sbírek etruského umění v Itálii. Vstupenka do muzea vás opravňuje také ke vstupu do nedaleké galerie Pinacoteca, kde je vystaveno mistrovské dílo Rossa Fiorentina s názvem „ Snímání z kříže“ z roku 1521. Najdeme zde však také díla dalších významných italských umělců, jako byl například Luca Signorelli či Ghirlandai.

Mezi nejvýznamnější památky Volterry patří městské brány, kterých je celkem sedm. Nejdůležitější z nich je brána Porta dell´Arco Etrusco, která je zdobena čedičovými hlavami, jež představují etruská božstva. V centru města se rozprostírá náměstí Piazza dei Priori, kde najdete celou řadu památek. Například palác Pallazo dei Priori je nejstarším středověkým sídlem vlády v Toskánsku. Palác pochází z roku 1208 a jeho interiér ukrývá fresky ze 14. století.

Na Piazza San Giovanni stojí dóm postavený v toskánském románském stylu, jehož součástí je i kazatelna ze 13. století zdobená reliéfy. Paláci Palazzo Pretorio z 13. století dominuje Pigletova věž. V baptisteriu naproti katedrále se nachází křtitelnice od Sansovina. Za městem si můžete prohlídnout volterrské útesy Balze, nebo navštívit archeologický park s vykopávkami z období Římské říše. Volterra je ideálním místem pro dovolenou, jelikož odtud můžete prozkoumávat ty nejkrásnější části Toskánska. Autem se můžete vypravit také do Florencie, Sieny či San Gimignana.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH LEVNĚ

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA