Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Scarlino

Ve výšce 230 metrů nad mořem se v překrásné toskánské krajině rozkládá poklidná vesnička Scarlino. Je situovaná ve svahu, proto poskytuje překrásný výhled na okolní kopce. V této oblasti se nachází přírodní park Bandite di Scarlino, který láká k procházkám a cyklistickým výletům. Žije zde přibližně 2500 obyvatel, kteří se živí hlavně zemědělstvím a chovem dobytka. Vesnička má bohatou historii, což dokazuje množství zdejších památek. Nad obcí se tyčí dominantní středověký hrad. Původními obyvateli byli Etruskové.

Pokud byste zatoužili po relaxaci u moře, vydejte se k 10 km vzdálenému Tyrhénskému pobřeží, kde najdete překrásné pláže s jemným bílým pískem. Pláže se pozvolně svažují do moře, proto jsou vhodné pro rodiny s malými dětmi, ale také pro méně zdatné plavce. V okolí pláží rostou piniové lesíky, jejichž vůně se nese celým pobřežím. Pro turisty je zde připraveno kvalitní a dostatečné zázemí. K ochutnávce místních specialit lákají četné restaurace, kavárny a pizzerie.

V sousedství Scarlina se nachází další přímořská letoviska jako například Punta Ala, Marina di Grosetto, Follonica či Principia a Mare. Ve Follonice byl vystavěn akvapark a provozovat zde můžete také celou řadu vodních sportů. Scarlino leží v oblasti nazývající se Grosetto, kde můžete navštívit celou řadu středověkých přístavů, nad kterými se tyčí hrady, jako je tomu například v Porto Ercole,Talamone nebo Castiglione della Pescaia. Zdejší hrady sloužily jako ochrana před vpády pirátů ze Saracénu.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH LEVNĚ

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA