Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Orciatico

Malá a příjemně klidná vesnice Orciatico se nachází na západě Toskánska a leží v kopcích toskánského kraje v nadmořské výšce 310 m. Vyvýšená poloha této italské vesnice poskytuje mnoho krásných panoramatických pohledů. Od italské vesnice Orciatico jsou vody moře vzdáleny 45 km a kromě podnikání výletů k moři stojí za vidění i historicky přitažlivá místa jako jsou perly Itálie - Siena, Florencie či Pisa.

Toskánsko je oblast na severu Itálie, ve světě proslavená jako rodiště renesance. Krásy tohoto slohu můžete obdivovat na některém z mnoha fakultativních výletů do Florencie nebo Pisy. Kromě renesančních staveb v Toskánsku najdete i velké množství památek z dob starověku. Pobřeží Toskánska nabízí krásné písečné pláže skryté ve stínu piniových hájů. Příjemnou tečkou za slunečným dnem bude určitě ochutnávka některého z vyhlášených toskánských vín.

Tipy na výlety
Místo, které vás jistě zláká na své krásy je 70 km vzdálené náhorní město Siena, budované v gotickém stylu. Provincie Siena je zajímavá především díky polopouštní krajině Crete Senese, která se nachází kousek od Sieny. Nachází se zde neuvěřitelné přírodní bohatství, a to termální vřídla vápencově sirnaté vody. Voda vyvěrající ze zemského povrchu dosahuje až 40 stupňů Celsia.

Byly zde vybudovány termální lázně pod širým nebem, které byly známy již v dobách starého Říma. Bohatství podzemních pramenů má původ v přítomnosti neaktivní staré sopky Monte Amiata. Mezi zajímavá města této provincie patří Montalcino, Montepulciano, San Gimignano nebo Siena.

Pokud budete chtít jet na výlet a prozkoumávat i ostatní překrásná místa v Toskánsku, vydejte se do 50 km vzdáleného města Pisy. Pisa se nachází jen 12 km od moře, v 11. - 13. st. byla jednou z nejvýznamnějších námořních republik v Itálii. Hlavní kulturní rozkvět nastal v 11. - 14. st. Nejvýznamnější kulturní památkou je dóm v románsko - pisánském stylu z let 1064 - 1118. Nejznámější je však šikmá věž (Torre Pendente), jejíž stavba byla započata r. 1173, po naklonění byly práce přerušeny a věž byla dostavěna r. 1350.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA