Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Castiglione Della Pescaia

Castiglione della Pescaia je okouzlující historické letovisko s nádhernou přírodou. Je hlavním centrem oblasti Alta Maremma, která je proslulá malebnými zátokami, například Cala Martina a Cala Violina, a ještě malebnější pláží Punta Ala. Právě nad nimi se středověká kamenná toskánská vesnička Castiglione della Pescaia rozkládá.

Nabízí zajímavé pohledy na nedaleké ostrovy, vzácnou bažinatou přírodní rezervaci Diaccia Botrona nebo blízkou středověkou stejnojmennou tvrz Castiglione della Pescaia. Velmi oblíbeným výletním místem je rovněž nedaleký poloostrov Argentario. Jen několik kilometrů od města se nachází významná archeologická naleziště Vetulonia, Roselle a Populonia.

Castiglione della Pescaia byl původně jen malý přístav, který prakticky tvořil majestátní hrad a vojenská pevnost. Úkolem místních obyvatel bylo bránit zdejší toskánské pobřeží před velmi nebezpečnými saracénskými piráty, kteří pronikali i do vnitrozemí, plenili vesnice a okrádali místní o vše, co mohli. A to až do konce 18. století.

Současná podoba Castiglione Della Pescaia ovšem budí naprosto odlišný dojem. Romantické procházky historickým městem a atmosféra útulných italských kavárniček, z městečka činí příjemné letovisko, které svým návštěvníkům nabízí možnost, vychutnat si zde tu pravou odpočinkovou dovolenou, společně se všemi půvaby typicky toskánské krajiny.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH LEVNĚ

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA